Biofeedback teraapia
Kanadas diplomeeritud terapeudi
Ülle Toomeojaga

Biofeedback teraapia esimene seanss
Blokeeringute tuvastamine ja organismi energeetilise seisundi hindamine.
Blokeeringute vabastamine ja tasakaalu taastamine L.I.F.E.’i seadmega infovälja struktuuride mõjutamise teel.
Kestvus 1 tund. Hind 70 €

Biofeedback teraapia kordusseansid
Kordusseansil on töö lähtepunktiks eelmisel seansil saadud info ja kliendi soovid. Iga seansi alguses teeb terapeut L.I.F.E.’i seadmega uue testi, mis annab ülevaate kliendi infovälja hetkeseisundist. Seejärel tasakaalustab terapeut neid infovälja struktuure, mis on stressis.
Kestvus 1 tund. Hind 70 €

Klient saab iga seansi tulemused märksõnadena kaasa.

Biofeedback teraapia hind alates 1. märtsist 2021  70€/1 tund

NB! Informeerige terapeuti järgnevatel juhtudel:

 • teil on südamestimulaator, mistahes kehaosade või organite protees (v.a. hambatäidised, liigeseproteesid, silikoonrinnad);
 • teile on siirdatud organeid, kunstlikke artereid ja šunte;
 • olete rase.

Biofeedback teraapia aitab enamusel kustutada:
– sundmõtteid (korduvad mõtted või kujutlused), negatiivseid uskumusi, mõtte- ja käitumismustreid;
– emotsionaalseid traumasid ja vapustusi;
– ärevust, hirme, foobiaid, muretsemist, viha ja ärrituvust.

Lisaks aitab teraapia:
– tugevdada intuitsiooni ja eneseusaldust;
– paremini elus pingetega toime tulla;
– paremini keskenduda ja õppida;
– saada jõudu ja julgust muutusteks;
– leida sisemist rõõmu, rahu ja tasakaalu.

Tulemus:
– sundmõtted ja meeled on vaigistatud;
– hirmud, foobiad, muretsemine, viha ja ärrituvus on neutraliseeritud;
– tekib sisemise rahu seisund;
– kasvab tahtejõud ja soov tuua oma ellu muutusi;
– tekib motivatsioon elus edasi liikuda.

Mida tehakse Biofeedback teraapia seansil?

Biofeedback on uus teraapialiik, kus vastupidiselt enamikele teraapiavormidele räägib terapeut kliendist, mitte klient iseendast.

Klient suunatakse istuma tugitooli ning L.I.F.E.’i seadmega ühendamiseks kinnitatakse ümber kliendi pea, randmete ja pahkluude silikoonkummist ribad. Väikelapse puhul kinnitatakse riba ümber pea või kõhu.

Igal negatiivsel mõttemustril ja programmil on erineva sagedusega võnge ning L.I.F.E’i seade loeb võnkeid mõõtes inimese infovälja ja oskab sõnastada tema sundmõtteid, kinnisideid, negatiivseid mõtte- ja käitumismustreid, edastades terapeudile teavet kirjelduste, arvude ja protsentide kujul. Tänu sellele ei ole terapeudil vajadust küsida küsimusi ega uurida kliendilt, mis on minevikus juhtunud. Samuti pole oluline, kas klient teadvustab blokeeringu olemasolu ja selle põhjuseid või mitte.

Terapeut kasutab L.I.F.E.’i seadet selleks, et:

 • ühtegi küsimust esitamata leida kliendi infoväljast üles sundmõtted, kinnisideed ning negatiivsed mõtte- ja käitumismustrid,
 • kliendi infovälja struktuure mõjutades taastada tasakaal ning kõrvaldada blokeeringud.

Seansi ajal räägib terapeut kliendist positiivses vormis ning klient tunneb end turvaliselt. Laste jaoks on kohapeal olemas ka raamatud, joonistusvahendid ja mänguasjad ning laps saab soovi korral teraapia ajal mängida. Samuti võib kaasa võtta last huvitava mänguasja või mängu. Teraapia ajal on lapsevanemal lubatud ka näidata lapsele filme mobiiltelefonist või tahvelarvutist.
Pärast seanssi tunneb enamik inimesi end lõdvestunult ja lõõgastunult. Terapeut annab igale kliendile, vastavalt testi tulemustele, personaalseid soovitusi uute ideede leidmise ja elukvaliteedi parandamise osas.

NB! Lisaks Biofeedback teraapiale kasutatakse ka L.I.F.E.’i seadmes olevat Neurofeedbacki (Neurotagasiside) ehk EEG biofeedback tarkvara programmi, et tagada kliendile kiiremad ja efektiivsemad tulemused. Neurofeedback aitab aju kognitiivsete võimete suurendamiseks, sh parandab vaimset võimekust/oskusi erinevat infot (tekst, numbrid, ruumilised objektid jne) lugeda, mõista, olemasolevate teadmistega seostada, meelde jätta ja kasutada. Samuti aitab tasakaalustada ajupoolkerasid ja ajulained. Neurofeedbacki kohta loe edasi siit.

* Loe L.I.F.E.’i seadme ja selle tööpõhimõtete kohta edasi siit.

* Kliinilised uuringud on näidanud Biofeedback teraapia efektiivsust paljudele terviseprobleemidele. Sellega seonduvalt on ka Kanada ja USA ravikindlustused lisanud Biofeedback teraapia oma teenuste nimekirja. Biofeedback teraapia teaduspõhisusest loe edasi siit.

TULEMUSED

Teraapia mõju ilmneb, sõltuvalt inimesest, kas koheselt või kuni viie päeva jooksul pärast teraapiaseanssi. Enamus kliente tunneb teraapia mõju koheselt (sisemise rahu tunne, vaigistatud meeled ja taandunud sundmõtted). Seansside mõjul kasvab elurõõm ja eluenergia ning tekib motivatsioon elus edasi liikuda. Traumasid meenutades ei teki enam emotsionaalseid pingeid ega sundmõtteid. Kasvab tahtejõud ja soov tuua oma ellu muutusi.
Mõnel juhul võib seansi mõju (positiivsed muutused) avalduda kuni kolme nädala jooksul ja suuremad positiivsed muutused ilmneda alles pärast teist seanssi.

Oluline on teada, et Biofeedback teraapia seansside arv ja tulemus sõltub väljaõppe saanud terapeudi kogemustest ja seadmest, mida kasutatakse. Ülle Toomeojaga Biofeedback teraapia Eestis koosneb tavaliselt 2-3 seansist ning seansid toimuvad minimaalselt iga nelja nädala tagant. Enamus kliente on täheldanud positiivseid tulemusi juba pärast esimest seanssi.

Terapeut Ülle Toomeoja on viimased 17 aastat pühendunud LIFE Biofeedbacki ja Bioresonantsteraapia (sagedusteraapia) praktiseerimisele. Käesolevaks ajaks on Ülle juures teraapias käinud üle 17 tuhande rahuloleva kliendi. Ta on saavutanud oma meetoditega kiireid ja suurepäraseid tulemusi. Loe Ülle Toomeoja kogemuste ja kvalifikatsioonide kohta täpsemalt edasi siit.

„Negatiivsed mõttevormid on juurpõhjus“, selgitab Ülle Toomeoja. Kui tervendaja paneb inimesele käed peale, siis tugevdab ta eluenergiat, kuid mõttevormid ei muutu, seepärast tuleb probleem tagasi. Ma ei tea, kus kellelgi energia kinni on, ega pea midagi oletama. Ma näen L.I.F.E.’i seadmes numbreid, mille järgi saan teha järeldused. Neid ei varjuta minu, kui inimese, isiklikud uskumused. Ma ei kasuta ühtegi jumalat ega rituaali. Töötan inimese tahtega ja tehnoloogia lihtsalt aitab. Mul on võimalus jääda neutraalseks.

Paljud psühholoogid ja teised spetsialistid püüavad pöörata inimese tähelepanu sellele, mis toimus minevikus. Traumade ja sundmõtete võnked (programmid) võivad paraku alles jääda ka pärast teraapiat. Minu käsutuses oleva L.I.F.E.’i seadme abil on võimalik need võnked kustutada. Mina tegelen minevikuga (nimetame mind “negatiivsete mõttevormide kustutajaks”) kuna ma koristan nn prügi (programmid) ära. Pärast seda ei teki traumasid meenutades emotsionaalseid pingeid ega sundmõtteid ning saadakse elus edasi liikuda.

Samuti saavad teised spetsialistid pärast kliendi LIFE Biofeedback seansil käimist tegeleda puhtalt pinnalt aidates inimesel elus edasi liikuda (andes uusi ideid, leides tegevusi, mis pakuvad rõõmu, elevust, põnevust jne). LIFE Biofeedback teraapia on vaimset tervist ja heaolu toetav teraapia, mis hõlbustab psühhiaatri, psühholoogi ja teiste spetsialistide tööd, luues patsiendile/kliendile paremad eeldused püsitulemuste saavutamiseks.

BLOKEERINGUTE VABASTAMINE JA TASAKAALU TAASTAMINE
EDULOOD

NB! Enamus kliente tunneb koheselt teraapia mõju (sundmõtted ja meeled vaigistatud ning sisemise rahu tunnet). Kasvab tahtejõud ja soov tuua oma ellu muutusi. Pärast seanssi ei teki traumasid meenutades emotsionaalseid pingeid ega sundmõtteid.

 1. Ärevushäirest, paanikahoogudest, hirmudest, sundmõtetest, negatiivsetest mõttemustritest ja uskumustest ning käitumismustritest vabanemine / Edulugusid loe edasi siit.
 2. Foobiatest ja hirmudest vabanemine / Edulugusid loe edasi siit.
 3. Suhtlemishirmust, sotsiaalärevusest, madalast enesehinnangust ja alaväärsustundest vabanemine / Edulugusid loe edasi siit.
  Keskmine teraapia vajadus: 2-3 korda, sagedusega üks korda kuus. Peale teist seanssi otsustab klient lisaseansside vajaduse järele.
 4. Kurbusest, melanhoolsusest ja apaatsusest vabanemine (sh lootusetus, süütunne, kaotus, lein, hingepiinad, ennasthävitav käitumine, hüljatustunne, lahkuminek ja lahutus paarisuhtes ning elutüdimus) / Edulugusid loe edasi siit.
 5. Lahkuminekust ja lahutusest (paarisuhtes) tekkinud ohvritunde, hüljatustunde, andestamatuse, viha, vihkamise, pettumuse, usaldamatuse, madala enesehinnangu ja rõõmutunde puudusest vabanemine Edulugusid loe edasi siit.
 6. Traumadest, vaimsest ja füüsilisest vägivallast tekkinud stressist ning post-traumaatilisest stressihäirest vabanemine / Edulugusid loe edasi siit.
  Keskmine teraapia vajadus: 3-4 korda, sagedusega üks korda kuus. Peale kolmandat seanssi otsustab klient lisaseansside vajaduse järele.
 7. Läbipõlemissündroomiga või ületöötamise tagajärjel kokku jooksnud aktiivse elustiiliga inimeste elukvaliteedi tõstmine / Edulugusid loe edasi siit.
  Keskmine teraapia vajadus: 2-3 korda, sagedusega üks korda kuus. Peale teist seanssi otsustab klient lisaseansside vajaduse järele.
 8. Igapäevase töö, kooli, lasteaia ja pere stressiga seotud pingete vabastamine ning tasakaalu taastamine. Samuti selle kategooria alla kuuluvad ka kliendid, kes töötavad iga päev inimestega (terapeudid, arstid, õpetajad, äriinimesed) ja suurte perede emad-isad loe lisa siit.
  Keskmine teraapia vajadus: Üks kord kuus või vastavalt vajadusele.
 9. Efektiivne täiendav teraapia rinnavähi, leukeemia, ajukasvaja ja kõrvade undamise korral / Edulugusid loe edasi siit.
  Keskmine teraapia vajadus: 2-3 korda, sagedusega üks korda kuus. Peale teist seanssi otsustab klient lisaseansside vajaduse järele.
 10. Hüperaktiivsus, püsimatus, kooli- ja õppimisprobleemid, Aktiivsus- ja TähelepanuHäire (ATH), viha, ärrituvus / Edulugusid loe edasi siit.
  Keskmine teraapia vajadus: 3-5 korda, sagedusega üks kord kuus. Peale kolmandat seanssi otsustab klient lisaseansside vajaduse järele.
  NB! Teraapia on efektiivne aju kognitiivsete võimete suurendamiseks, sh parandab vaimset võimekust – oskusi erinevat infot (tekst, numbrid, ruumilised objektid jne) lugeda, mõista, olemasoleva teadmisega seostada, meelde jätta ja kasutada.
  Keskmine teraapia vajadus:
  5-10 korda, sagedusega üks kord kuus.
 11. Arenguhäiretega (sh autism, Asperger) ja vaimses võimekuses (kognitiivses arengus) mahajäänud lapsed Edulugusid loe edasi siit.
  Keskmine teraapia vajadus: 3-5 korda, sagedusega üks kord kuus. Peale kolmandat seanssi otsustab klient lisaseansside vajaduse järele.
  NB! Teraapia on efektiivne aju kognitiivsete võimete suurendamiseks, sh parandab vaimset võimekust – oskusi erinevat infot (tekst, numbrid, ruumilised objektid jne) lugeda, mõista, olemasoleva teadmisega seostada, meelde jätta j
  a kasutada.
  Keskmine teraapia vajadus: 5-10 korda, sagedusega üks kord kuus.
 12. Psühhosomaatiliste häired
  Keskmine teraapia vajadus: 2-3 korda, sagedusega üks kord kuus. Peale teist seanssi otsustab klient lisaseansside vajaduse järele.
 13. Tikid, sundliigutused ja Tourette´i sündroom / Edulugusid loe edasi siit.
  Keskmine teraapia vajadus: 3-4 korda, sagedusega üks kord kuus. Peale 3-ndat seanssi klient otsustab lisaseanside vajaduse järele.
 14. Seansid lemmikloomadele: terapeut Monika Sulengo. Teraapia on andnud kiireid ja efektiivseid tulemusi lemmikloomade käitumishäirete korral (hirmud, ärevus, agressiivsus, närvilisus, kurbus, melanhoolsus jt.). NB! Eriti soovitatav varjupaiga koertele ja kassidele, kes uude kodudesse lähevad ja neile lemmikloomadele, kes on omanikku vahetanud.
  Keskmine teraapia vajadus:
  2-3 korda, sagedusega üks kord kuus. Peale teist seanssi otsustab lemmiklooma omanik lisaseansi vajaduse järele / Edulugusid loe edasi siit.

KLIINILISED EFEKTIIVSUSE UURINGUD (ingliskeelsed)

* Kliinilised uuringud on näidanud Biofeedback teraapia efektiivsust ärevushäirete, paanikahoogude, depressioonide, hirmude, foobiate, negatiivsete mõttemustrite/sundmõtete ning emotsionaalsete traumade korral. Loe edasi siit.

* Kliinilise uuringu tulemus (osales 60 üliõpilast) näitas et, Biofeedback teraapia on efektiivne stressi, ärevuse ja depressiooni korral. Loe edasi siit.

* Kliinilised uuringud on näidanud Biofeedback teraapia efektiivsust aktiivsus- ja tähelepanuhäirete (ATH) korral (inglise keeles tuntud kui ADD ja ADHD). Samuti efektiivne suhtlemisprobleemide, käitumisraskuste, agressiivsuse, viha, impulsiivsuse korral. Biofeedback teraapia aitab aju kognitiivsete võimete suurendamisel, sh parandab vaimset võimekust oskusi erinevat infot (tekst, numbrid, ruumilised objektid jne) lugeda, mõista, olemasoleva teadmisega seostada, meelde jätta ja kasutada.
Loe edasi siit.

* Kliinilised uuringud on näidanud Biofeedback teraapia efektiivsust Tikkide ja Tourette’i sündroomi korral. Loe edasi siit.

* Tõenditel põhineva Biofeedback teraapia efektiivsusest loe edasi siit.

KLIENTIDE TAGASISIDE KUU AJA MÖÖDUDES:

“Vabanesin vaimsest pingest ja sundmõtetest.”

“Olen muutunud rahulikumaks, tasakaalukamaks ja usaldan ennast rohkem.”

“Minu mõtted on selgemad. Ma näen ja tunnetan ümbritsevat paremini.”

“Paranes intuitsioon. Nüüd otsustan kiiremini ja lahendused tulevad nagu iseenesest.”

“Leidsin vastused paljudele küsimustele.
Muutsin oma elu, sest mõistsin, et selline elu mind enam ei rahulda!”

“Õppisin loobuma. Lasin lahti asjadest, rahast ja inimestest, mis minu tegemisi ei toeta.”

“Muutsin elu- ja töökohta, läksin lahku partnerist.”

“Kui minu tuttav läks peale teraapiat Eestist ära välismaale, siis mina tulin hoopis tagasi Eestisse.”

SEANSID TALLINNAS

Broneeri aeg Biofeedback teraapiasse SIIT

NB! Registreerumiseks on vajalik Teie ees- ja perekonnanimi ning kontakttelefon. Selle olemasolu aitab vajadusel kiiresti Teiega aegade suhtes läbi rääkida või ettearvamatute muudatuste korral ühendust võtta.
Biofeedback täiskasvanutele ja lastele: Ülle Toomeoja teraapiakeskuses aadressil Pärnu mnt 20 ärihoone, III korrus, 10141 Tallinn
Biofeedback lemmikloomadele Suur-Sõjamäe 36, Tallinn 11415

SEANSID TARTUS

Seoses Koroonaviirusega Tartus seansse ei toimu.

TÄHELEPANU!

Biofeedback teraapia:

 • on vaimset tervist ja heaolu toetav teraapia, mis hõlbustab psühhiaatri, psühholoogi ja teiste spetsialistide tööd, luues kliendile paremad eeldused püsitulemuste saavutamiseks,
 • ei asenda arstiabi ega käimasolevat ravi: terapeut annab maksimumi, et saavutada kliendi jaoks parim tulemus, kuid ei saa garanteerida täielikku tervenemist;
 • on mõeldud kõigile, alates väikelapsest kuni vanurini;
 • sobib kasutamiseks koos ravimite, tavameditsiini ja loodusravimeetoditega.
 • ei asenda arstiabi, kuna seadme abil ei panda meditsiinilisi diagnoose ega ravita haigusi.

Ingliskeelsne lisainformatsioon:

 • Biofeedback teraapia seansid Ameerikas, Kanadas ja inglise keelt kõnelevale kliendile. Ingliskeelse kodulehe sisu lugemiseks vajutage päises olevale Inglismaa lipule.
 • Biofeedback seansside kohta hobustele loe edasi siit.

Privaatsustingimusi loe siit.