Biofeedback teraapia on andnud kiireid ja efektiivseid tulemusi hirmude ja foobiate ja korral. Enamus kliente tunneb koheselt teraapia mõju (hirmud, foobiad, sundmõtted ja meeled vaigistatud ning sisemise rahu tunnet).
Samuti pärast seanssi ei teki traumasid meenutades emotsionaalseid pingeid ega sundmõtteid. Kasvab tahtejõud ja soov tuua oma ellu muutusi.
Keskmine teraapia vajadus: Täiskasvanute 2 korda, sagedusega üks kord kuus. Peale teist seanssi klient otsustab lisaseansside vajaduse järele. Lastele 1-2 korda, sagedusega üks kord kuus. Peale esimest seanssi klient otsustab lisaseansside vajaduse järele. Kestvus 1 tundi. Hind 60€.

BIOFEEDBACK TERAAPIAST Loe edasi siit

Sotsiaalfoobiast, suhtlemishirmust ja esinemishirmust vabanemine Biofeedback teraapia abil Loe lisa siit

Biofeedback teraapia – Ärevushäire ja paanikahäirete klientide tagasiside ja edulugude kohta Loe lisa siit

MIDA TEHAKSE BIOFEEDBACK TERAAPIA SEANSIL?

Klient suunatakse istuma tugitooli. Seejärel ühendatakse kliendi pea, randmed ja pahkluud silikoonkummist ribade abil L.I.F.E. seadmega.Väikelapsele kinnitatakse riba ümber pea või kõhu.

Terapeut kasutab L.I.F.E.’i seadet selleks, et
– leida kliendi infoväljast üles sundmõtted, hirmusi, foobiaid, traumad ning negatiivsed mõtte- ja käitumismustrid ilma ühtegi küsimust esitamata;
– kõrvaldada blokeeringud ja taastada tasakaal, mõjutades kliendi infovälja struktuure. L.I.F.E.’i seadmest Loe edasi siit

See on uus teraapia liik, kus terapeut räägib kliendist. Terapeut räägib seansil kliendist positiivses vormis. Kuna igal negatiivsel mõttemustril ja programmil on eri sagedusega võnge, näitab L.I.F.E.’i seade ise terapeudile, millises eluaspektis on kliendil välja kujunenud negatiivne programm ehk blokeering. Seega ei uuri terapeut kliendilt, mis ja millal on juhtunud. Ühtlasi ei ole vahet, kas klient ise teadvustab blokeeringu põhjusi või ei. Laps saab teraapia ajal mängida: raamatud, joonistusvahendid ja mänguasjad on kohapeal olemas. Soovi korral võtta kaasa last huvitav mäng või mänguasi. Teraapia ajal lapsevanem võib näidata oma mobllitelefonist või iPadist lapsele huvitavaid filme. Samal seansil vabastab terapeut L.I.F.E.’i seadme abil blokeeringud ning taastab tasakaalu infovälja struktuuride mõjutamise teel. Seansi ajal tunneb klient ennast turvaliselt. Enamik kliente on pärast seanssi lõdvestunud ja lõõgastunud (hirmud, foobiad, sundmõtted ja meeled vaigistatud ning sisemise rahu tunne).
Terapeut annab igale kliendile vastavalt testi tulemustele personaalseid soovitusi uute ideede leidmise ja elukvaliteedi parandamise osas.

* Biofeedback teraapia teaduspõhisusest Loe edasi siit

* Ülle Toomeoja KLIENTIDE TAGASISIDE / Ärevushäiretest, paanikahoogudest, hirmudest, foobiatest vabanemine Biofeedback teraapia abil Loe edasi siit

KLIENTIDE TAGASISIDE JA NENDE ELU MUUTUMINE
LAPSED JA TÄISKASVANUD

TERAAPIA EDULOOD

ESINEMISHIRM JA ÄREVUS

Minu tütrel on hea õppeedukus ja mitmed hobid. Ta on rõõmsameelne ja tal on palju sõpru. Tema suur probleem oli esinemishirm. Iga kord kui ta pidi esinema, läks tal klassi ees seistes jutt meelest. Ta kartis esineda või olla tähelepanu keskpunktis. See halvas tema mõtted ja varem selgeks õpitud kava ununes. Otsisime abi ja jõudsime läbi tuttavate Ülle juurde biofeedback teraapiasse. Nädal aega peale seansi pidi ta jälle minema klassi ette. Ta kirjeldas mulle, et ta oli rahulik ja sõnad tulid iseenesest ning kogu tema jutt oli selge ja arusaadav. Õpetaja oli üllatunud ja kiitis teda. Nüüd on sellest möödas paar kuud ja kuni tänaseni (viis kuud) saab ta vabalt klassi ees esineda. Suured tänud (11-aastase lapse ema Marjanne, Pärnu)

PAANILINE HIRM VANNITAMISEL JA PEA PESEMISEL (Ablutofoobia)

Olen 5-aastase poja ema ja ma ei saanud oma poega pesta. Iga kord kui ma teda pesin vannis, röökis ta vahetpidamata. Eriti vastumeelne oli talle pea pesemine. Olin proovinud kõike võimalikke asju mh mängimine ja olin aru saanud, et teda ei ole võimalik rahustada. Lapsest on kahju aga pesta on teda vaja. See probleem tekkis ligikaudu kolmeaastaselt.
Tuttavad soovitasid proovida Ülle juures biofeedback teraapiat. Mõtlesin et proovin ehk aitab.
Peale tunnilist teraapiat, oli ta väsinud ja unine ning panin ta kohe magama. Paar päeva hiljem oli meil jälle vannitamise päev. Ma valmistasin last ette nagu tavaliselt. Tavaliselt kui ma ta vanni panin, siis ta juba röökis. Ma imestasin, et ta enam ei röögi! Panin vette tema mänguasjad ja ta hakkas kohe nendega mängima. Isegi peapesu möödus rahulikult. Ma olin rõõmus, et saime lahendatud selle probleemi ja ka lapse stress sai maha võetud. Teraapiast on möödas paar kuud ja kuni tänaseni meil vannitamisega probleeme ei ole. Tänan ja soovitan biofeedback teraapiat ka teistele lastevanematele (5-aastase lapse ema Eve, Tallinn)

PAANILINE KOERAHIRM

Kui laps nägi koera, tekkis temas ärevus ning paanika. Ei saanud isegi mööda jalutada, kui koer oli lähedal. Me ei saanud minna ühegi sugulaste juurde, kellel oli koer. Ta ei tulnud ja kõik. Vägisi me teda sundima ei hakanud, jäi vanemate õdede ja vendadega koju.
Peale teraapiat enam ei tekkinud ärevust ega paanikat, kui koerast mööda jalutati. See oli suur edusamm! Samuti ta oli nõus sugulaste juurde tulema ja koer sai isegi lahti olla ja teda nuusutada. Me olime ületanud koerahirmu! Soovitan väga ka teistele lastele kelledel on hirmud ja foobiad (6-aastase lapse ema Ireene, Tallinn)

PAANILINE HIRM TULETÕRJE HÄIREKELLA NÄGEMISE EES (Häirekella foobia)

Minu 4-aastasel lapsel tekkis lasteaias tuletõrje häirekella korduval käima minekul (mingi rikke tõttu) paaniline hirm. Alguses sai lasteaia õpetaja lapse maha rahustatud aga hiljem mitte. See olukord läks veelgi hullemaks. Tal hakkas tuletõrje häirekella nägemisest isegi paaniline hirm. Ta ei olnud nõus nukuteatrisse minema ja isegi ostukeskustesse kuna tuletõrje häirekellade nägemine tekitas talle paanilist hirmu. Käisime abi otsimas laste psühholoogilt ja teiste selle ala spetsialistidelt aga abi ei saanud. Spetsialistid proovisid ka läbi erinevate mänguteraapiate aga ka need ei aidanud. Otsustasin proovida Biofeedback teraapiat. Peale teraapia seanssi lasteaia õpetaja ütles, et laps nõustus sellesse ruumi tulema kus oli tuletõrje häirekell kuigi oli veidi hirmul aga sai ruumi siseneda ning paanilist hirmu enam ei tekkinud. Ligikaudu paar päeva peale seanssi oli juba tunduvalt parem st ta ei kartnud enam tuletõrje häirekella ei lasteajas ega kaubakeskustes. Ta vajas Biofeedback teraapiat ainult üks kord. Soovitame ka teistele lastele kellel on foobiad (4-aastase lapse ema Moonika, Tallinn)

PAANILINE HIRM LIFTIGA SÕITMISE EES (Klaustrofoobia)

Peale lifti kinni jäämist ja abi ootamisest (ligikaudu 2 tundi) tekkis mul korralik paanika. Mulle tundus, et uksed on tihedalt kinni ja ma ei saa seal piisavalt õhku. Kohe peale seda ei saanud enam liftiga sõita. Liftiga sõites tekkis paaniline hirm, ärevus, õhupuudus ja minestamise tunne. See tekitas mulle palju probleeme kuna elasin 8. korrusel ja töötasin 6. korrusel. Eriti töö juures tekitas see palju stressi. Kuulsin biofeedback teraapiast tuttavalt, kes oli abi saanud oma ärevushäirega ja otsustasin proovida.

Peale biofeedback teraapiat olin mõnusalt lõdvestunud ja õhtul läksin varakult magama. Järgmise päeva hommikul (laupäeval) pidin koos mehega välja minema. Minu mees tegi ettepaneku liftiga alla sõita ja ma nõustusin temaga koos liftiga sõitma. Imestasin, et ma nõus olin kuna varem ei oleks selline asi kõne allagi tulnud. Liftiga alla sõites oli mul ebamugav aga enam ei tekkinud paanilist hirmu, ärevust ega õhupuudust. Koju tulles sõitsime üles liftiga. Sama lugu. Peale esimest teraapiat julgesin liftis sõita koos teiste inimestega. See oli minu jaoks juba suur saavutus.

Läksin ka teise teraapiasse. Ligikaudu viis päeva peale teraapiat otsustasin proovida üksi liftiga sõita. Selleks katseks valisin töö juures lifti kuna see oli minu jaoks turvalisem. Esimene sõit liftiga oli ebamugav aga ei mingit paanilist hirmu, ärevust ega õhupuudust. Samal päeval töö juures sõitsin veel paar korda liftiga. Paar nädalat hiljem otsustasin proovida ka oma kodu lifti. Iga päevaga läks aina paremaks.

Nüüd on teraapiast möödas juba kolm kuud ja ma kasutan lifti ka ilma saatjata. Soovitan ka teistele LIFE biofeedback teraapiat. (29. aastane Eveliina, Tallinn)

PAANILINE HIRM INIMESTE, ÕUEMINEKU JA AVALIKESSE KOHTADESSE MINEKU EES (Agorafoobia)

Mul oli hirm kodust välja minna, kuna kartsin viibida inimeste seas ja vältisin rahvarohkeid kohti. Isegi poodi ei saanud minna. Olin nn kodusõltuv. Minu hea sõber oli käinud oma ärevushäirega Ülle juures teraapias ja teda oli see aidanud juba esimesel korral. Ta veenis mind minema Ülle juurde abi saama. Ma panin teraapiasse aja kinni ja läksin koos oma sõbraga teraapiasse. Ma soovisin, et ka minu sõber tuleb kabinetti kaasa, kuna mul oli hirm. Ülle ei küsinud minu minevikust midagi, ta ütles, et mina olen tema jaoks programm, leiame stressid L.I.F.E. seadmega üles ja võtame välja. Mul oli raske uskuda, et see nii lihtne ongi. Ega ma ausalt öeldes ei uskunudki. Peale teraapiat tundsin täieliku vaikust peas! Ma ei mäletagi millal viimati sellist vaikus oma peas tundsin. Tavaliselt mõtet käisid ringi ühest äärmusest teise nagu oleks olnud mõtete segadus. Koheselt peale teraapiat ütles sõber mulle, et lähme poodi ja ma nõustusin sellega (varem ei oleks selline asi kõne allagi tulnud). Käisin poes ringi, natuke oli imelik tunne, aga ma olin lõõgastunud ja suutsin ennast kontrolli all hoida. Peale esimest teraapiat sain julguse iseseisvalt hakata poes käima (varem ei julgenud ma isegi kodust välja tulla). See oli minu jaoks suur saavutus. Ma julgesin isegi tänaval üksi jalutada. Peale teist teraapiat läksin külla oma sugulastele ja tuttavatele, julgesin suhelda, käisin turul, poes, isegi teatris jne. Minu elu oli täielikult muutunud! Soovitan kõikidele kes maadlevad hirmude ja foobiatega (53 aastane Mart, Tallinn)

HIRMUS, ÄREVUS JA SUNDMÕTTED

Tahtsin tänada teraapia eest ja anda veidi tagasisidet.
No peale teraapiat pidin Pärnusse sõitma, algul oli energiat küll, siis viskas nagu kotiga une pähe.
Üritasin ka mõelda oma tavapäraseid mõtteid, siis tabasin, et mu aju töötab teistmoodi :))))), polnud enam neid negatiivseid mõtteid, mille sisse langeda nagu enne, selle asemel oli nagu vaakum.
See vahe oli nii toredalt tuntav. Siis hakkasid mõtted käima, et huvitav, millega ma selle tühimiku nüüd täidan….
Noh ja igasugused toredad mõtted hakkasid tulema, eelkõige analüüs, et ::::: MIS see mulle annab, väga äge
Ühesõnaga koju jõudes kukkusin voodisse ja magasin paar tundi – asi, mida ma iialgi ei tee päeval.
Võtsin kätte ka TAI CHI – superasi! Moonika (45) Pärnu

* EDULOOD (väärkohtlemine, andestamine, madal enesehinnang, jne) Loe edasi siit

* Ülle Toomeoja KLIENTIDE TAGASISIDE / Läbipõlemissündroomist ja kroonilisest stressist vabanemine Loe edasi siit

* Ülle Toomeoja KLIENTIDE TAGASISIDE / Tikkidest ja Tourette’i sündroomist (sundliigutused ja sundhäälitsused) vabanemine Loe edasi siit

* Ülle Toomeoja KLIENTIDE TAGASISIDE / Kurbusest ja melanhoolsusest vabanemine Loe edasi siit

* KLIENTIDE TAGASISIDE / Aktiivsus- ja tähelepanuhäiretest vabanemine L.I.F.E. teraapia abil. Samuti efektiivne suhtlemisprobleemide, käitumisraskusete, kurbuse, melanhoolsuse, agressiivsuse, viha, ärrituvuse, impulsiivsuse, foobiate ja hirmude korral Loe edasi siit

* KLIENTIDE TAGASISIDE / Autismispektri häiretega lastele L.I.F.E. Biofeedback teraapia positiivne mõju ja tulemused Loe edasi siit

BIOFEEDBACKI SEANSID LEMMIKLOOMADELE. Teraapia on andnud kiireid ja efektiivseid tulemusi lemmikloomade käitumishäirete korral (agressiivsus, närvilisus, hirmud, ärevus, kurbus, melanhoolsus jt.). Samuti pakume teile võimalust kontrollida ja hinnata loomade tervislikku seisundit sagedustel põhineva meetodi abil Loe edasi siit

***************************************

Biofeedback teraapia on vaimset tervist ja heaolu toetav teraapia, mis
– ei asenda arstiabi ega käimasolevat ravi: terapeut annab maksimumi, et saavutada kliendi jaoks parim tulemus, kuid ei saa garanteerida täielikku tervenemist;
– on mõeldud kõigile, alates väikelapsest kuni vanurini;
– hõlbustab psühhiaatri, psühholoogi ja teiste spetsialistide tööd, luues kliendile paremad eeldused püsitulemuste saavutamiseks;
– sobib koos ravimite, tavameditsiini ja loodusravimeetoditega.

***************************************

NB! Registreerumiseks on vajalik Teie ees- ja perekonnanimi ning kontakttelefon. Selle olemasolu aitab vajadusel kiiresti Teiega aegade suhtes läbi rääkida või ettearvamatute muudatuste korral ühendust võtta.

Palume igal seansile soovijal isiklikult ühendust võtta.

Erandina saab teise inimese seansile kirja panna lapsevanem.

Registreeru Biofeedback teraapiaseansile vajutades SIIA!