Biofeedback teraapia L.I.F.E.’i seadme abil on andnud kiireid ja märkimisväärseid tulemusi, vähendades laste Aktiivsus- ja tähelepanuhäireid (ATH) ja käitumisprobleeme (agressiivsus, viha ja ärrituvus). Samuti paranenud õppimisvõime ja keskendumine ning tähelepanu. Teraapia toetab laste vaimset arengut, aitab saada kiireid ja efektiivseid tulemusi vaimse tervise ning heaolu taastamiseks.

Terapeut kasutab L.I.F.E.’i seadet selleks, et
– tasakaalustada ajupoolkerad ja ajulained Neurofeedbacki (Neurotagasiside) tarkvara programmi abil
– leida kliendi infoväljast üles sundmõtted ning negatiivsed mõtte- ja käitumismustrid ilma ühtegi küsimust esitamata
– kõrvaldada blokeeringud ja taastada tasakaal, mõjutades kliendi infovälja struktuure. L.I.F.E.’i seadmest Loe lisa siit

* NB! Lisaks Biofeedback teraapiale kasutatakse ka L.I.F.E.’i seadmes olevat Neurofeedbacki (Neurotagasiside) ehk EEG biofeedback tarkvara programmi, et tagada kliendile kiiremad ja efektiivsemad tulemused. Neurofeedback aitab aju kognitiivsete võimete suurendamiseks, sh parandab vaimset võimekust/oskusi erinevat infot (tekst, numbrid, ruumilised objektid jne) lugeda, mõista, olemasolevate teadmistega seostada, meelde jätta ja kasutada. Samuti aitab tasakaalustada ajupoolkerasid ja ajulained. Neurofeedbaci kohta Loe edasi siit

Kliinilised uuringud on näidanud Biofeedback teraapia efektiivsust paljudele terviseprobleemidele. Sellega seonduvalt on ka Kanada ja USA ravikindlustused lisanud Biofeedback teraapia oma teenuste nimekirja. Biofeedback teraapia teaduspõhisusest loe edasi siit.

*Kliinilised uuringud (inglise keelne USA-s) on näidanud Biofeedback/Neurofeedback teraapia efektiivsust Aktiivsus- ja tähelepanuhäirete korral (ADD ja ADHD). Samuti efektiivne suhtlemisprobleemide, käitumisraskusete, agressiivsuse, viha, impulsiivsuse, kurbuse, jne korral Loe edasi siit

Biofeedback teraapia tulemused

Käitumisprobleemidest (agresiivsus, viha ja ärrituvus), sundmõtetest, negatiivsetest mõttemustritest ja uskumustest ning käitumismustritest vabanemine. Enamus kliente tunneb teraapia positiivset mõju peale 1-2 teraapia seanssi (lastevanemate täheldatud): Teraapia mõju ilmneb, sõltuvalt inimesest, kas koheselt või kuni viie päeva jooksul pärast teraapiaseanssi. Enamus kliente tunneb teraapia mõju koheselt (sisemise rahu tunne, vaigistatud meeled ja taandunud sundmõtted). Seansside mõjul kasvab elurõõm ja eluenergia ning tekib motivatsioon elus edasi liikuda. Traumasid meenutades ei teki enam emotsionaalseid pingeid ega sundmõtteid. Kasvab tahtejõud ja soov tuua oma ellu muutusi. Mõnel juhul võib seansi mõju (positiivsed muutused) avalduda kuni kolme nädala jooksul ja suuremad positiivsed muutused ilmneda alles pärast teist seanssi. Keskmine teraapia vajadus: 2-3 korda, sagedusega üks korda kuus. Peale teist seanssi otsustab klient lisaseansside vajaduse järele.

Aktiivsus- ja tähelepanuhäirete korral (ATH) enamus kliente tunneb teraapia positiivset mõju peale kolmandat teraapia seanssi (lastevanemate täheldatud):
* vähenenud püsimatus ja impulsiivsus ning hajameelsus
* vähenenud hüperaktiivsus
* paranenud õppimisvõime ja keskendumine ning tähelepanuvõime
* vähenenud tundepuhangud (agressiivsushood, ärrituvus, viha)
* paranenud suutlikkus muutuvate olukordadega paremini toime tulla nii kodus kui lasteaias/koolis
* meeleolu on tunduvalt stabiilsem
* talub muutusi keskkonnas senisest paremini ja saab lasteaias/koolis paremini rühmatöid teha

Keskmine teraapia vajadus: 3-5 korda, sagedusega üks korda kuus. Peale kolmandat seanssi otsustab klient lisaseansside vajaduse järele. Kordusseanssidel on töö lähtepunktiks eelmisel seansil saadud info ja kliendi soovid. Iga seansi alguses teeb terapeut L.I.F.E.’i seadmega uued testid, mis annab ülevaate kliendi infovälja hetkeseisundist. Seejärel tasakaalustab terapeut neid infovälja struktuure, mis on stressis ja taastab tasakaalu.

Alates Biofeedback teraapia 5 seansist tunduvalt paranenud kognitiivsed oskused sh vaimne võimekus – oskused erinevat infot (tekst, numbrid, ruumilised objektid jne) lugeda, mõista, olemasoleva teadmisega seostada, meelde jätta ja kasutada.
Keskmine teraapia vajadus: 5-10 korda, sagedusega üks kord kuus.

MIDA TEHAKSE BIOFEEDBACK TERAAPIA SEANSIL Loe edasi siit

BIOFEEDBACK TERAAPIA RASKEMATE TRAUMADEGA LASTELE (kaotused, nagu lähedase inimese surm, haigestumine, õnnetustesse sattumine, vanemate poolt mahajäetud lapsed, depressioon, vaimselt ja füüsiliselt väärkoheldud lapsed, seksuaalvägivalla ohvrid). Seansid Biofeedback terapeut Ülle Toomeojaga Loe edasi siit

KLIENTIDE TAGASISIDE JA EDULOOD LOE EDASI SIIT

Biofeedback teraapia täiskasvanutele Loe edasi siit.

Biofeedback teraapia on sobivaks tugiteraapiaks* Aktiivsus- ja tähelepanuhäiretega (ATH) ja käitumisprobleemidega (agresiivsus, viha ja ärrituvus) lastele.

* Biofeedback on vaimset tervist ja heaolu toetav teraapia, mis hõlbustab psühhiaatri, psühholoogi, logopeedi, eripedagoogi ja teiste spetsialistide tööd, luues kliendile paremad eeldused püsitulemuste saavutamiseks.

Mida tehakse seansil? Klient suunatakse istuma tugitooli. Seejärel ühendatakse kliendi pea, randmed ja pahkluud silikoonkummist ribade abil L.I.F.E. seadmega. Väikelapsele kinnitatakse silikoonkummist riba ümber pea või kõhu. Terapeut räägib seansil kliendist positiivses vormis. Laps saab teraapia ajal mängida: raamatud, joonistusvahendid ja mänguasjad on kohapeal olemas. Soovi korral võtta kaasa last huvitav mäng või mänguasi. Teraapia ajal lapsevanem võib näidata oma mobllitelefonist või iPadist lapsele huvitavaid filme.
Seansi ajal tunneb klient ennast turvaliselt. Enamik inimesi on pärast seanssi lõdvestunud ja lõõgastunud. Kuna igal negatiivsel mõttemustril ja programmil on eri sagedusega võnge, näitab seade ise terapeudile, millises eluaspektis on kliendil välja kujunenud negatiivne programm ehk blokeering. Seade suudab minna sügavuti kliendi mõttetasandile ning lugeda tema mõtteid, emotsioone ja tundeid.
Seega ei uuri terapeut kliendilt, mis ja millal on juhtunud. Ühtlasi ei ole vahet, kas klient ise teadvustab blokeeringu põhjusi või ei. Terapeut annab igale kliendile vastavalt testi tulemustele personaalseid soovitusi uute ideede leidmise ja elukvaliteedi parandamise osas. Klient saab iga seansi tulemused märksõnadena kaasa.

ARTIKKEL LASTEVANEMATELE: Hüperaktiivse lapse muudavad suisa taltsutamatuks agressiivsed arvutimängud ja vanemate kiirustamine LOE LISA SIIT

AKTIIVSUS- JA TÄHELEPANUHÄIRETEST
VABANEMINE LIFE BIOFEEDBACK
TERAAPIA ABIL

KLIENTIDE TAGASISIDE JA NENDE ELU MUUTUMINE
Terapeut Ülle Toomeoja

Minu 11 aastasel tütrel oli juba mõnda aega avaldunud aktiivsus ja tähelepanuhäire. Minu tütrel avaldus aktiivsus- ja tähelepanuhäire (ATH) kiirete meeleolumuutustena ja hajameelsusena ning keskendumishäirena. Tal tekkis koolis probleeme õppimisega. Arst kirjutas välja ravimid kuid mulle tundus, et need muutsid mu lapse tuimaks ja tundetuks. Teda ei huvitanud miski, tal puudusid emotsioonid. Vaatas lihtsalt pidevalt aknast välja ja oli mingis oma maailmas. Kui ma üritasin temaga vestelda, vastas ta mulle: „Jäta mind rahule, ma tahan üksi olla!”. Hakkasin otsima abi alternatiivmeditsiinist. Kuulsin ühelt oma sõbrannalt, kelle lapsel on sama probleem, et nad olid käinud L.I.F.E biofeedback teraapias ja teraapia oli olnud tõhus. Otsustasin ka oma lapse Ülle Toomeoja juurde teraapiasse viia. Juba peale esimest teraapiaseanssi märkasin muutusi oma tütre käitumises. Tal tekkis huvi raamatute vastu ning ta suutis raamatu isegi lõpuni lugeda, mis seni oli olnud võimatu. Samuti muutus ta pisut rõõmsamaks ja avatumaks, nii et mul oli võimalik temaga rääkida. Nähes, et teraapia mõjub mu lapsele positiivselt, otsustasin käia temaga korduvatel seanssidel. Nüüdseks oleme Ülle juures teraapias käinud neli korda ja tulemused üllatavad mind! Tütre õppeedukus on muutunud oluliselt paremaks, samuti suhted teiste õpilaste ja õpetajatega. Paranenud on eneseväljendusoskus. Ärritumist ja vihastamist tuleb aina vähem ette. Laps on hakanud huvituma erinevatest asjadest, võtab osa pereüritustest jne. Olen õnnelik, et minu tütrel läheb aina paremini! Soovitan Ülle Toomeoja L.I.F.E biofeedback teraapiat kõigile, kellel lapsed kannatavad ATH all!
Tütre ema Mari, Tallinn

Minul (naine 40a) ja minu pojal (13a) diagnoositi aktiivsus- ja tähelepanuhäire ehk ATH. Nii minu kui ka poja põhiprobleem seisnes selles, et me ei suutnud üldse keskenduda. Võimatu oli ühte alustatud tegevust lõpuni viia. Nii oli meil kogu aeg käsil mitu erinevat tegevust. Mõte läks rändama, tekkisid kummalised seosed. Pea oli erinevaid mõtteid nii täis, et tundus, et pea läheb lõhki. Tahtsin selle häire kohta informatsiooni saada. Lugesin internetist teiste sama häirega inimeste kogemusi ja mõistsin, et meil pojaga pole asi veel nii hull. Leidsin Ülle Toomeoja kodulehe, kus tutvustatakse biofeedback teraapiat. Kuigi olin alguses skeptiline, otsustasin siiski proovida. Ülle oli väga sõbralik. Minu poeg, kes tavaliselt on endasse tõmbunud ja võõrastega ei suhtle, julges temaga vabalt suhelda. Juba peale esimest teraapiaseanssi tundsime pojaga mõlemad, et olemine on rahulikum ning suudame mõne tegevuse isegi lõpule viia. Kui minu poeg oli seni kannatanud vihahoogude all, siis need taandusid juba peale esimest teraapiat. Käisime teraapias viie kuu jooksul neli korda. Tulemused on fenomenaalsed! Oleme tagasi saanud hingerahu, ei muretse enam pisiasjade pärast. Impulsiivne käitumine on oluliselt vähenenud ja sundmõtted taandunud. Suudame keskenduda ühele tegevusele. Pingelistes olukordades on võimalik jääda rahulikuks. Minu poeg on alati soovinud olla hea õpilane, kuid ATH ei võimaldanud seda. Tal ei läinud koolis hästi ja ta oli selle tõttu õnnetu ja pettunud. Nüüd, kui ta suudab õppimisele keskenduda, on hinded oluliselt paranenud. Isegi kui mõni kord saab halvema hinde, siis ei lase ta ennast sellest häirida. Ta on palju optimistlikum ja positiivsem.
Olen aru saanud, et ATH sümptomid avalduvad inimestel erinevalt. Igal juhul meie pojaga saime Ülle Toomeoja biofeedback teraapiast hindamatut abi, see oli meie jaoks õige valik! Soovitan proovida, sest normaalne elukvaliteet on seda väärt!
Helle, Tallinn

****************************************************************

8-aastane Käitumisprobleemidega laps (vihapursked ja ärritumine, ei suuda maha rahuneda).
Tulemus peale esimest teraapiat.
Varem laps märatses tunnis ja loopis asju. Ärritus tühjade asjade peale ja ei suutnud maha rahuneda. Palju märkusi ja probleeme koolis.
Peale teraapiat viha ja ärrituvust tunduvalt vähem. Laps rahulikum. Koolis märkusi palju vähem. Enne teraapiat olid käitumise hinded kahed ja kolmed. Nüüd peale teraapiat enamasti neljad ja viied.
Laps tuli peale teraapiat esimene päev kallistama ja sülle istuma. Seda ta tavaliselt enne ei teinud.
Lapse ema Marju

KLIINILISED UURINGUD

* Kliinilised uuringud (inglise keeles) on näidanud Biofeedback teraapia efektiivsust Tikkide ja Tourette’i sündroomi korral Loe edasi siit

* Tõenditel põhinev Biofeedback teraapia efektiivsus (inglise keelne) Loe edasi siit

* L.I.F.E. Biofeedbacki teraapia
– ei asenda arstiabi ega käimasolevat ravi: terapeut annab maksimumi, et saavutada kliendi jaoks parim tulemus, kuid ei saa garanteerida täielikku tervenemist; sobib kasutamiseks koos ravimite, tavameditsiini ja loodusravimeetoditega;
– on mõeldud kõigile, alates väikelapsest kuni vanurini.

Tallinnas toimuvad seansid
Ülle Toomeoja teraapiakeskuses aadressil
Pärnu mnt 20 ärihoone, III korrus, 10141 Tallinn

Registreeri aeg endale või lapsele
Biofeedback teraapiaseansile vajutades SIIA!