Kliiniliselt tõestatud kui üks vanim, ohutum ja kõige võimsama mõjuga ravimtaim.
Milline on Kasekäsna (Inonotus obliquus) ajalugu ja kas seda on meditsiiniliselt uuritud?
Tegemist on maailmas kasvavate umbes 150 meditsiinilise toimega seene hulgast võimsaima seenega, mis kuulub selliste ravimtaimede gruppi, mis suudavad normaliseerida keha elutähtsaid funktsioone. Viimase 40 aasta jooksul on tehtud üle 1600 teadusliku uuringu Kasekäsna mõjust erinevatele haigustele, sealhulgas vähk, kasvajad, kroonilised põletikud, artriit, seedehäired, diabeet, HIV jne. Samuti on uuritud Kasekäsna vananemisvastast toimet.
Kasekäsna kutsutakse Eestis erinevate nimedega nagu must pässik, tšaaga, chaga ja shaga.

KASEKÄSN sisaldab üle 215 fütotoitaine, sealhulgas: betuliini, polüsahhariidi, beetaglükaani, tripeptiididi, triterpene ühendeid (sh lanosterool-tüüpi triterpene), sterooli, saponiini, inotodioli, melaniini.
KASEKÄSN sisaldab rohkesti SOD ensüüme, aminohapeid (valgud), loodusliku päritoluga mikroelemente (vask, seleen, tsink, magaan, raud). Loodusliku päritoluga mineraale (magneesium, kaalium, fosfor, kaltsium, kloriid, naatrium). Vitamiine B1 (tiamiin), B2 (riboflaviin), B3 (niatsiin) ja K-vitamiini.

Soovitav kasutada:
– täiendavaks SOD ensüümide*, B-grupi vitamiinide, aminohapete (valgud), mineraalainete allikaks, kui toit ei sisalda või organism ei suuda toidust omastada piisavalt neid toiteaineid.
– kroonilise väsimuse, stressi ja immuunsuse tugevdamiseks
– raskete ja krooniliste haiguste korral

*SOD ensüümid (antioksüdantsed ensüümid ehk superoksiidi dismutaas) esinevad kõigis elusrakkudes. SOD ensüümid kaitsevad elusrakke, reguleerides raku energiat ja ainevahetust. Nende ülesandeks on organismis vabade radikaalide muundamine kahjutumateks ühenditeks, suurendades seeläbi organismi loomulikku kaitsevõimet. INIMENE on energeetiline olevus, kes sööb ja joob selleks, et elus ja terve olemiseks energiat toota ning keharakke uuendada – end pidevalt taastoota.
Tänapäevane elustiil – emotsionaalsed pinged (teadlikud või alateadlikud) sh hirmud, keskkonna üldine saastumine ning sellest tulenev raskemetallide organismi ladestumine, ebakvaliteetne toit, liialdamine magusega, vähene vee joomine ja liikumine, elektromagneetiline kiirgus (mobiiltelefonid, arvutid), ületöötamine, kurnatus, unepuudus, ravimite liigne tarvitamine, liialdamine alkoholiga, suitsetamine jne koormavad organismi kaitsesüsteemi ning viib nn oksüdatiivse stressi tekkele. Tagajärjeks on rakkude ja kudede kahjustused ning energiakriis rakkudes. Sellest tulenevalt, kroonilised haigused, enneaegne vananemine, südame- ja veresoonkonna haigused, kasvajad, vähid ning muud rasked tervisehädad. Seega on SOD ensüümide puudus ehk energiakriis just peamiseks krooniliste haiguste ja organismi vananemise põhjuseks. Iga rakk meie kehas vajab energiat.
Uuringud on näidanud, et kõige suurem SOD ensüümide sisaldus oli kasekäsna ekstraktil mis oli valmistatud alkoholi baasil ja töödeldud temperatuuril alla +25°C. Katseid võrreldi pulbri, vee ja alkoholi baasil kasekäsnast valmistatud toodetega. Viide: Clinical Study from Graduate School of Life and Environmental Sciences, University of Tsukuba, Tsukuba 305-8572, Japan. Hu H, Zhang Z, Lei Z, Yang Y, Sugiura N. 2009 Jan; 107(1):42-8.
NB! Temperatuuril üle +25°C hakkavad SOD ensüümid hävima ning temperatuuril +49°C on peaaegu kõik SOD ensüümid hävinud. Temperatuuril üle +46°C hävinevad aminohapped (valgud) ja enamus toiteaineid ning vitamiinid.

KASEKÄSNAS on 25-50 korda rohkem SOD ensüüme kui koensüüm 10-s (CoQ10), marjades (goji, acai, mustikas), vitamiinides, beetakaroteenis ja kalaõlis, eeterlikes õlides, tuntumates seentes (reishi, trühvlid, maitake ehk tantsuseen, cordyceps).
*** Viimastel aastatel on rohkem tähelepanu pööratud just antioksüdantse toimega ensüümidele, millest üks olulisemaid ongi SOD ensüümid. Ensüümi põhiülesanne on vabade radikaalide muundamine kahjutumateks ühenditeks. Seega on SOD selles ensüümideahelas esmane kaitsesüsteem.
Lisaks rakusisesele mõjule töötab SOD ka rakuväliselt, kaitstes rakke pindkahjustuste eest. Selline terviklik antioksüdantne kaitsesüsteem, milles SOD on väga kaalukal kohal, on piisavalt võimas, et kontrollida ja reguleerida organismis vabade radikaalide hulka.

NÄIDE: SOD ensüümide sisaldus KASEKÄSNAS võrreldes teiste kõrge SOD-d sisaldusega seentega (1 grammis).
KASEKÄSN 35000, Reishi 1400, Trühvlid 860

KASEKÄSNAL on kõrgeim ORAC* testi tulemus võrreldes muu loodusliku toidu või teiste toidulisanditega (testitud Tuftsi ülikoolis, Bostonis).
*ORAC (USA antioksüdantsete ensüümide mõõtühik). ORAC testi tulemused.
SOD ensüümide sisaldus (ORAC): 1 g KASEKÄSN võrreldes puu- ja köögiviljadega, millel on kõrge ORAC tase:
KASEKÄSN 3 655 700
Acai marjad 80 000
Mustad ploomid 5 890
Goji marjad 40 000
Granaatõun 3 370
Rosinad 2 890
Mustikad 2 450
Murakad 2 080
Jõhvikad 1 790
Küüslauguküüs 1 690
Maasikad 1 570
Spinat 1 290

FARMAKONI KASEKÄSNA EKSTRAKT sisaldab oluliselt rohkem kasekäsna (40 tilgas ehk 2 ml ligikaudu 2 g) kui teised samalaadsed tooted. Tulemus on saavutatud erilise** tehnoloogia abil, mis tagab kolm korda suurema bioaktiivsete toimeainete sisalduse ekstraktis.
** Farmakoni eriline tehnoloogia tähendab seda, et kasekäsna ekstrakti on töödeldud korduvalt: valmis ekstraktile lisatakse uuesti pulbristatud kasekäsna ja töödeldakse nii kolm korda.
Farmakoni kasekäsna ekstrakti valmimine võtab aega ligikaudu üks aasta. Tänu sellele on Farmakoni kasekäsna ekstraktis maksimaalselt looduslikke bioaktiivseid aineid, mis tugevdavad efektiivselt immuunsüsteemi.
NB! FARMAKONI KASEKÄSNA EKSTRAKTI tooraine töötlemisel ning ekstrakti valmistamisel on kasutatud madalatemperatuurilist tehnoloogiat st temperatuuril alla +25°C.

FARMAKONI KASEKÄSNA EKSTRAKTI on soovitatav kasutada järgmiste haiguste ja haiguslike seisundite korral (koos arsti poolt määratud ravimitega) Loe lisa siit

FARMAKONI KASEKÄSNA EKSTRAKT:
– seob vabu radikaale ja neutraliseerib neid;
– tugevdab immuunsussüsteemi;
– avaldab kogu organismile üldtugevdavat toimet;
– suurendab rakkude vastupanuvõimet hüpoksiale (kudede hapnikunäljale);
– küllastab verd hapnikuga;
– suurendab organismi vastupanuvõimet vaimse ja füüsilise ülepinge korral;
– mõjub tulemuslikult tervetele inimestele, tagades nendele hea enesetunde, kõrge töövõime ja vastupanuvõime haigustele;
– tõstab toonust;
– aitab taaselustada rakkudevahelist sidet;
– tugevdab verd;
– kergendab haiguste kulgu ja kiirendab tervenemist;
– aeglustab vananemise protsessi ja võitleb enneaegse vananemise vastu;
– kaitseb DNA-d väliste kahjustuste eest;
– parandab mälu ja keskendumisvõimet;
– on näidustatud kasutamiseks krooniliste haiguste korral ning keemia- ja kiiritusravi järgselt;
– alkaliseeriv (tasakaalustab pH-taset kehas);
– puhastab rakke, nahka, verd, maksa, neere, põit, lümfisüsteemi, kopsu-ja hingamisteid toksilistest ainetest ja raskemetallidest (sh plii ja elavhõbe).

FARMAKONI KASEKÄSNA EKSTRAKTIST Loe lisa siit

Kõik kasekäsnas sisalduvad väärtuslikud toimeained ja mineraalained imenduvad rakkudesse 100%-liselt. Inimorganism omastab taimedest saadud toiteaineid, mineraalaineid ja mikroelemente Loe lisa siit

NAHAHOOLDUS: Looduslikud bioaktiivsed ained on naharakkudele 100%-liselt omastatavad, mis tagab ainete kiire ja efektiivse positiivse mõju nahale. Teadlased on kindlaks teinud, et enamus nahaprobleeme ja naha vananemine on seotud madala rakuenergiaga. Ka meie nahk omastab taimedest saadud toiteaineid.

FARMAKONI ANTIOKSÜDANTILISE KREEM sisaldab rohkelt tugevatoimelisi looduslike bioaktiivseid toimeaineid – antioksüdante, SOD ensüüme, aminohappeid, tripeptiite, beetaglükaani, betuliini, polüsahhariidi, vitamiine, kolloidsed mineraale ja mikroelemente. Efektiivne kreem kortsudele, lõtvunud nahale ja kõikide nahaprobleemidele Loe lisa siit

FARMAKONI PROBIOOTILINE KREEM sisaldab rohkesti tugevatoimelisi looduslikke bioaktiivseid toimeaineid – puuviljadest valmistatud probiootilist ekstrakti, mumiot, fulvohapet ja kasekäsna ekstrakti, toetades naharakkude probiootilist- ja naha pH tasakaalu ning tugevdades naharakkude energiat. Kiire ja efektiivne kreem kõikidele krooniliste ja raskemate nahaprobleemidele, sh ekseem; dermatiit; psoriaas; roosatsea; nahavähk (basaalrakk-kartsinoom). Kreem on ka tugeva kortsudevastase ja vananemisvastane ning nahka pingutava efektiga Loe lisa siit

LIFE Biofeedback teraapia Kanadas diplomeeritud terapeudi Ülle Toomeojaga Loe edasi siit.

Registreeru Biofeedback teraapiaseansile vajutades SIIA!