Kui kehasse satub midagi toksilist, jõuab see otsaga maksa. Nimekiri kõigest sellest, mis maksal tuleb puhastada, neutraliseerida, töödelda ja ühel või teisel moel elimineerida, on tõeliselt silmi avav. Paljud neist ainetest on meie keskkonnas uued või ei ole neid varem sellises koguses esinenud.

Maks on organ, mis tegeleb sissesöödud ja imendunud toidust pärmseente, bakterite ja viiruste eemaldamisega, vastutab ka toksiinide, näiteks piimhappe, PCB, pestitsiidide, raskemetallide eemaldamise eest, vähendab ammoniaagi hulka kehas. Suurenenud soole läbilaskvus annab maksale lisakoormuse, sest seedimata toidust pärit toksiine ja allergeene satub vereringesse normaalsest rohkem.

Mõelge neile miljarditele kilodele tööstuslikele jääkainetele, mis muuhulgas sisaldavad formaldehüüde, pliid, kaadiumi, elavhõbedat, eksootilisi happeid ja lahuseid, mida kõikjal maailmas toodetakse. Paratamatult jõuavad paljud neist otsaga toitu ja joogivette. Ja seejärel lisage sellesse nimekirja alkohol, ravimid, osoon, toidulisandid, taimemürgid, veele lisatud kloor, floor…

Kokkuvõtteks võib öelda, et meie kehasse siseneb praegu rohkem toksiine kui mistahes ajal tsivilisatsiooni ajaloos ning kõik see kraam jõuab otsaga välja maksa. Meie maks ei olnud aga mõeldud funktsioneerima efektiivselt seda tappa püüdvate ainete rünnaku all!

Suurema osa oma tööajast peaks maks keskenduma kehale vajalikke hormoonide, ensüümide ja proteiinide tootmisele. Kuidas saab ta seda aga teha, kui tema jõud kulub kehast toksiinide välja toimetamisele ning enda säilitamisele sealjuures? Ainuüksi selleks, et minimaalse koguse toksiinidega toime tulla, peab maks iga kuue kuu tagant vahetama välja 300 miljardit rakku. Kui ta sellele tempole vastu ei pea, jääb rakkude taastumine nende hävimisele alla. Järgmine etapp on juba toksiinidega ülekoormatud maks.

Ülekoormatud maksa tunnusteks võivad olla:
– loidus, väsimus ja ka füüsiline nõrkus;
– masendustunne ja emotsionaalsed puhangud nagu vihastamineja ärrituvus;
– pööritus;
– kerge iiveldustunne;
– raskused rasva seedimisel ja ebamugav tunne kõhus;
– lihase- ja liigesevalud;
– nahaprobleemid nagu akne, sügelev nahk, nahahaigused, pigmendilaigud;
– allergiad – toiduallergiad, heinapalavik, allergiline nohu;
– madal immuunsus – pidevad külmetushaigused;
– peavalud – migreen;
– seedimisprobleemid – refluks, gaasid, puhitus, kõhukinnisus või –lahtisus;
– sapikivid ja neerukivid;
– unehäired;
– ülekaal;
– kõrgenenud kolesteroolitase;
– veresuhkru probleemid;
– hemorroidid;
– veenilaiendid;
– tumedad ringid silmade ümber;
– katune keel, halb hingeõhk;
– kõrge vererõhk;
– keskendumisraskused;
– kroonilised infektsioonid;
– hormonaalsed häired;
– raskekujulised menopausi sümptomid.

Maks vabastab organismi toksiinidest mitmel moel. Mõned toksiinid on mõjuvõimsad oksüdandid. Õnneks leidub maksas antioksüdandi omadustega ensüümisüsteem, mis võimaldab maksal kujundada ümber toksiini keemilist struktuuri ning muuta nad seega kahjutuks. Maksas on ka spetsiaalsete rakkudega filtersüsteem, mis tegelikult sööb ja seedib toksiine. Maksa teine funktsioon on muuta rasvas lahustuvad toksiinid vees Lahustuvateks ühenditeks, et neerud ja soolikad saaksid need elimineerida. Maksas on ka muid toksiine puhastavaid süsteeme… ja kui arvestada seda, et maksast voolab iga minut läbi poolteist liitrit toksiinidega saastatud verd, siis ei tohiks olla raske ette kujutada, kui palju on meie maksal tegemist ainuüksi selle puhastamisega.

Teine suur ülesanne, mis maksal tuleb täita, on vanade punaste vererakkude elimineerimine. Tegelikult tulebki sapi kollakaspruun värv vanadest punastest vererakkudest, samuti lõhustatud toksiinidest ja muudest kemikaalidest, kolesteroolist ja seedimist hõlbustavast letsitiinist. Korraliku sapivoolu tagamine on eluliselt vajalik. Kui sapivool on loid või aeglane, võib inimene väsida, langeda masendusse ning toksiinid võivad hakata maksa kogunema.

KIIREKS MAKSA PUHASTUSEKS SOOVITAME BIOFOOTONTERAAPIA KOOS BIONIC DETOX JALAVANNIGA: Stimuleeritakse kiirelt ja tõhusalt vere- ja lümfiringet. Aitab puhastada maksa, eemaldada organismist toksiine, ladestunud jääkaineid, raskemetalle ja radioaktiivseid aineid. Väljutatakse organismist turvaliselt (ilma tervenemise kriisita) toksiinid, ladestunud jääkained, raskemetallid ja radioaktiivseid aineid.Jääkaineid eemaldub vannivette protseduuri ajal. Jääkaineid eemaldub vannivette protseduuri ajal, aga ka neerude, seedeelundite, maksa ja naha kaudu 4-6 tunni kestel pärast protseduuri. Loe edasi

TOETAVAD RAVIMTAIMED: Paljudel inimestel on probleeme seedimisega, eriti rasvase toidu seedimisega. Üks sapi tekkimise soodustajaid on võilill, mida hakati kasutama juba vanas Hiinas. Viimase 20 aasta jooksul on seda kasutatud süstemaatiliselt seedimise parandamiseks ning krooniliste maksaprobleemide ravis. Saksamaal kasutatakse seda sapikivide ennetamiseks, kuna see stimuleerib sapivoolu. Kevadel tärkavate võilille lehtede söömine aitab samamoodi kaasa maksa puhastumisele ja võib leevendust tuua allergikutele.

Autor: Ülle Toomeoja

Allikad: Naistekas AS Ekspress Meedia 17.01.2002; Elutark AS Ekspress Meedia 08.01.2016.

LIFE Biofeedback teraapiast Loe edasi siit.

Registreeru Biofeedback teraapiaseansile vajutades SIIA!