BIOFEEDBACK (eesti keeles biotagasiside) on teraapia, mille käigus terapeut mõõdab keha füsioloogilisi signaale (ajulained, lihaste pingeid, lihaste toonust, blokeeringuid, naha juhtivust, südame löögisagedust, valu taju).

Uurimused osutavad, et Biofeedbacki teraapia on heaks tugiteraapiaks paljude erinevate stressist ja pingetest põhjustatud probleemide korral. Biofeedback teraapia toetab emotsionaalset tasakaalu ning stabiilsust ja aitab hoida positiivset meeleolu.

Terapeut Ülle Toomeoja kasutab Biofeedback teraapias L.I.F.E. seadet mis on registreeritud klassi 2A meditsiiniinstrumendina.

L.I.F.E.’i seadmest Loe edasi siit

Ülle on saavutanud kiiremaid ja parimaid tulemusi kombineerides Biofeedback teraapia vajadusel ka L.I.F.E.i seadmes oleva Neurofeedback teraapia programmiga (aljulainete ja ajupoolkerade tasakaalustamine).

Terapeut Ülle Toomeojast Loe edasi siit

LIFE BIOFEEDBACK TERAAPIA TULEMUSED

Ülle Toomeoja ja tema all koolitatud terapeutide Biofeedback teraapia (ärevus, paanika, hirmud, foobiad, viha, sundmõtted, negatiivsed mõttemustrid, uskumused ja käitumismustrid) koosneb tavaliselt 2-3 seansist, mis kestavad 1 tund ning sagedusega üks kord kuus.

Aktiivsus- ja tähelepanuhäirete (ATH), Tikkide ja Tourette’i sündroomi, hüperaktiivsuse ja impulsiivsuse korral 3-5 korda, sagedusega üks kord kuus.

Arenguhäirete ja Autismispektri häiretega lastele, düsleksia ja muud kõnearengu häiretega klientidele 4-10 korda, sagedusega üks kord kuus (toetab vaimset arengut, verbaalset/mitteverbaalset suhtlemist ja õppimisvõimet). Samuti toetab teiste spetsialistide tööd, luues kliendile paremad eeldused muutusteks ja püsitulemuste saavutamiseks.

Enamus kliendid saavad positiivseid tulemusi juba peale esimest seanssi.

*Paljudel teistel spetsialistidel koosneb Biofeedback teraapia 20-40 seansist, mis kestavad 30-45 minutit ning toimuvad 1-2 korda nädalas. Positiivseid tulemusi saadakse sealjuures alles pärast 10ndat seanssi.

* Oluline on teada, et Biofeedback teraapia seansside arv ja tulemus sõltub vastava väljaõppe saanud terapeudi kogemustest ja seadmest, mida kasutatakse.


* Biofeedback on vaimset tervist ja heaolu toetav teraapia, mis hõlbustab psühhiaatri, psühholoogi, eripedagoogi, logopeedi ja teiste spetsialistide tööd, luues kliendile paremad eeldused muutusteks ja püsitulemuste saavutamiseks.

Biofeedbacki teraapia
– ei asenda arstiabi ega käimasolevat ravi: terapeut annab maksimumi, et saavutada kliendi jaoks parim tulemus, kuid ei saa garanteerida täielikku tervenemist;
– sobib kasutamiseks koos ravimite, tavameditsiini ja loodusravimeetoditega;
– on mõeldud kõigile, alates väikelapsest kuni vanurini.


Kas Biofeedback teraapia on teaduspõhine või tõenduspõhine?

Kliinilised uuringud on näidanud Biofeedback teraapia efektiivsust paludele tervise probleemidele. Sellega seonduvalt on ka Kanada ja USA ravikindlustused lisanud Biofeedback teraapia oma teenuste nimekirja.

Kanada ravikindlustusfirmad on Biofeedback teraapia kulusid klientidele tänaseks katnud juba ligikaudu 10 aastat. Mõned aastad tagasi hakkasid nimetatud kulusid klientidele katma ka nt järgmised USA ravikindlustusfirmad: Blue Cross Blue Shield, United Healthcare, Aetna, Johns Hopkins HealthCare, jne.

Tänase päeva seisuga on Biofeedback teraapia kõige kallim teraapialiik maailmas. Enamus kliinikuid võtavad 30-minutilise Biofeedback teraapia seansi eest 100 USD ning läbida tuleb 20-40 seanssi. Ravikindlustusfirmad katavad seansi maksumusest 50%, ülejäänu tuleb tasuda kliendil.

Ülle Toomeojaga Biofeedback teraapia Eestis koosneb tavaliselt 2-3 seansist (ühe seansi pikkus on 1 tund ja maksab 60 EUR) ning toimuvad minimaalselt iga 4 nädala tagant. Enamus kliente on täheldanud positiivseid tulemusi juba pärast esimest seanssi.

Terapeut Ülle Toomeoja (Biofeedback teraapia) tegeleb Kanada ja USA ravikindlustuse nimekirjast järgmiste Biofeedback teraapia valdkondadega:
– hirmud, ärevushäired, paanikahood, foobiad, muretsemine, sundmõtted
– negatiivsed mõttemustrid, uskumused ja käitumismustrid
– käitumisprobleemid (viha, ärrituvus, agressiivsus, vihkamine), andestamatus, aktsepteerimine
– lein, masendus, kurbus, melanhoolsus, lootusetus, huvipuudus, apaatsus (tundetus), rõõmu puudus
– kaotused, nagu lähedase inimese surm, haigestumine, õnnetustesse sattumine
– ohvri tunne, vaimselt ja füüsiliselt väärkoheldud inimesed, seksuaalvägivalla ohvrid
– post-traumaatiline stressihäire (painavad unenäod, mälupildid raskest õnnetusest, äkilise surma nägemisest, vägivalla ohvriks sattumisest vms)
– madala enesehinnang, enesesüüdistamine, häbi ja alaväärsuse tunne
– suhtlemisprobleemid, sotsiaalfoobia
– mentaalne kurnatus, läbipõlemissündroom (emotsionaalse ja vaimse kurnatuse seisund)
– Aktiivsus- ja tähelepanuhäire (ATH), kompulsiivsus,
– arenguhäired ja Autismispektri häireid
– düsleksia ja muud kõnearengu häired
– Tourette’i sündroom
– somatoformsed häired (psühhosomaatilised häired)

Samuti Terapeut Ülle Toomeoja (Biofeedback teraapia) tegeleb ka järgnevatele terviseprobleemidele mis on seotud kroonilistest haigustest, traumadest, pingetest ja stressist:
– vigastused/traumad (luumurd, lülisamba vigastused, jne) ja spordivigastused ning liikumisraskused (taastumiseks toetav teraapia)
– kroonilised liikumisraskused, kroonilised valud ja lihaspinged (aitab lõdvestada ja treenib lõdvestust)
– peavalu ja migreen (stressist, pingetest, traumadest)
– unetus
– söömishäired
– insuldi (taastumiseks toetav teraapia)
– sclerosis multiplex (toetav teraapia)

* Uuemad uuringud viitavad, et Biofeedback on heaks toetavaks taastusteraapiaks insuldi ja füüsiliste traumade, vigastuste ning liikumsraskuste korral.

BIOFEEDBACK TULEVIK

Uurimused osutavad, et Biofeedback on ka efektiivseks täiendavaks teraapiaks
– tinnituse, kõrge vererõhu (pingetest ja kroonilisest stressist) korral
– autonoomse tsefalgia (kolmiknärvi valu ) korral

Samuti oletatakse, et tulevikus saab olema Biofeedback teraapia rehabilitatsiooni teenuseid osutavate keskuste/kliinikute programmides ka alkohoolikute ja narkomaanide taastusravis.

* Mis on Bioresonantsteraapia (sagedusteraapia) Loe edasi siit

* Mis on Neurofeedback ehk EEG biofeedback Loe edasi siit

* Kliinilised uuringud (inglise keelne) on näidanud Biofeedback teraapia efektiivsust ärevushäiretele, paanikahoodele ja depressioonidele Loe edasi siit

* Kliinilised uuringud (inglise keelne) on näidanud Biofeedback teraapia efektiivsust hüperaktiivsus- ja tähelepanuhäirete (inglise keeles ADD ja ADHD), suhtlemisprobleemide, käitumisraskuste, impulsiivsuse, agressiivsuse, viha, kurbuse, hirmude, jne korral Loe edasi siit

* Tõenditel põhinev Biofeedback teraapia efektiivsus (inglise keeles). Allikas: Rakendusliku psühhofüsioloogia ja Biofeedbacki organisatsioon Loe edasi siit

ÜLLE TOOMEOJA KLIENTIDE TAGASISIDE JA EDULOOD

* Ärevushäiretest, paanikahoogudest ning depressioonidest vabanemine. Samuti efektiivne hirmude, viha, agressiivsuse, suhtlemisprobleemide ja käitumisraskusete korral Loe edasi siit

* Hirmudest ja foobiatest vabanemine Loe edasi siit

* Depressioonidest vabanemine. Samuti teraapia on efektiivne kurbuse, melanhoolia, leina ja apaatsuse korral Loe edasi siit

* Läbipõlemissündroomist ja kroonilisest stressist vabanemine Loe edasi siit

* Aktiivsus- ja tähelepanuhäiretest vabanemine. Samuti efektiivne suhtlemisprobleemide, käitumisraskusete, agressiivsuse, viha, impulsiivsuse, hirmude ja foobiate korral Loe edasi siit

* EDULOOD (väärkohtlemine, ohvritunne, andestamine, madal enesehinnang, usaldamatus, Post-traumaatilisetest stressihäire, jne) Loe edasi siit

* Tikkidest ja Tourette’i sündroomist (sundliigutused ja sundhäälitsused) vabanemine Loe edasi siit

* Autismispektri häiretega lastele LIFE Biofeedback teraapia positiivne mõju ja tulemused Loe edasi siit

BIOFEEDBACKI SEANSID LEMMIKLOOMADELE. Teraapia on andnud kiireid ja efektiivseid tulemusi lemmikloomade käitumishäirete korral ( agressiivsus, närvilisus, hirmud, ärevus, kurbus, melanhoolsus jt ).

* Artikkel Esinemishirmust / ärevushäiretest ja teraapia tulemustest Ülle Toomeojaga Loe edasi siit

Registreeru Biofeedback teraapiaseansile vajutades SIIA!