//Mis on Biofeedback (biotagasiside)?

Mis on Biofeedback (biotagasiside)?

BIOFEEDBACK (eesti keeles biotagasiside) on teraapia, mille käigus terapeut mõõdab keha füsioloogilisi signaale (ajulained, lihaste toonus, naha juhtivus, südame löögisagedus, valu taju) aparatuuriga, mis muudab signaalid arvutiekraanil nähtavaks infoks.

Seade töötab kahe suunaliselt st mitte ainult ei testita normist kõrvalekallet/ blokeeringut vaid tasakaalustakse/ neutraliseeritakse võngete abil stressinäitajaid ja mõttevorme.

Infot selgitab kliendile Biofeedback terapeut, kes on saanud vastava väljaõppe ja omandanud pädevad kogemused.

Biofeedback meetodit kasutati esmakordselt 1970ndatel aastatel. Sellest ajast alates on Biofeedback-i olemust põhjalikult uuritud ja selle kasutusvõimalusi edasi arendatud.
Paljud uurimused osutavad asjaolule, et Biofeedback abil saab parandada keskendumisvõimet, mis on psüühilise heaolu ja vaimse edukuse oluline alustala.

Biofeedback aitab:
– õppida lõõgastuma ja vähendada ärevust;
– leevendada stressi;
– kontrollida oma reaktsioone;
– end tasakaalustada;
– parandama elukvaliteeti.

Biofeedback abil võib inimeste aitamiseks palju ära teha ja seda võib kombineerida ka tavameditsiiniga. Eriti kasulik on Biofeedback stressist põhjustatud haiguste, elustiiliga seotud terviseprobleemide ning kehalise ja vaimse seisundi suhtes hoolimatu käitumise korral.

L.I.F.E. Bioresonantsteraapia põhineb Biofeedback-i mehhanismil kasutates elektromagnetilisi signaale/võnkeid.

NB! Teraapia tulemus sõltub vastava väljaõppe saanud terapeudi kogemustest.

Ülle Toomeoja on saavutanud kiiremaid ja parimaid tulemusi kombineerides L.I.F.E. Biofeedback / Bioresonants teraapia ja vajadusel ka L.I.F.E. Neurofeedback teraapia.

Kanadas registreeritud Biofeedback terapeut Ülle Toomeoja L.I.F.E. Biofeedback teraapia koosneb tavaliselt 1-4 seanssist, mis toimuvad minimaalselt iga 3-4 nädala tagant.
*** Paljudel spetsialistidel ja praktiseerijatel Biofeedback ja Bioresonants teraapia koosneb tavaliselt 12 kuni 40-st treeningsessioonist, mis kestavad 30-45 minutit ning toimuvad minimaalselt 2 korda nädalas.

 

BIOFEEDBACK TULEVIK

Uurimused osutavad, et Biofeedback on ka efektiivseks täiendavaks teraapiaks

  • lihaspingete, kroonilise väsimuse sündroomi, kroonilise pingepeavalu, kroonilise valu, migreeni eri vormide, hingamishäirete ja unehäirete all kannatavatele inimestele;
  • ärevushäirete, paanikahoogude, depressiooni, aktiivsus- ja tähelepanuhäirete, üldtuntud kui hüperaktiivsus (ADD ja ADHD), suhtlemisprobleemide, käitumisraskuste, impulsiivsuse, agressiivsuse, viha, kurbuse, hirmude al kannatavatele inimestele.

Uuemad uuringud viitavad, et Biofeedback on toetavaks teraapiaks

  • ka insuldi ja traumade taastusravis. Oletatakse, et tulevikus saab olema Biofeedback teraapia taastusravi ja rehabilitatsiooni teenuseid osutavate keskuste/kliinikute programmides;
  • alkohoolikute ja narkomaanide taastusravis.

 

* Mis on Bioresonants Loe edasi siit

* Mis on Neurofeedback Loe edasi siit

* Kliinilised uuringud (inglise keelne) on näidanud Biofeedback teraapia efektiivsust ärevushäiretele, paanikahoodele ja depressioonidele Loe edasi siit

* Kliinilised uuringud (inglise keelne) on näidanud Biofeedback teraapia efektiivsust aktiivsus- ja tähelepanuhäirete, üldtuntud kui hüperaktiivsus (ADD ja ADHD), suhtlemisprobleemid, käitumisraskused, impulsiivsuse, agressiivsuse, viha, kurbuse, hirmude, jne korral Loe edasi siit

* Tõenditel põhinev Biofeedback teraapia efektiivsus (inglise keeles) Loe edasi siit

 

 

Ülle Toomeoja Seanssidele registreerimine:
bioresonantsteraapia@gmail.com ja 5367 1490

2018-10-15T20:31:57+00:00