Ajakiri “PSÜHHOLOOGIA SINULE”, Mai 2013
Artikkel Ülle Toomeojast. Tekst: Janika Vaikjärv

Kõik minu tulevased haigused on nüüd ette ära võidetud, usub Janika Vaikjärv pärast L.I.F.E. biofeedback teraapiaseanssi. Siin jagab ta oma kogemust.
Vereanalüüs ilma verd võtmata, maouuring ilma sondita, organite seisundi hindamine ilma organit puudutamata, emotsionaalse seisundi kindlaks tegemine ilma ühtegi küsimust esitamata – seda ja veel palju enamat võimaldab tänapäevane biofeedbacki põhimõttel töötav tehnika. „Pole ju sugugi paha tutvustus,“ mõtlesin pärast reklaami lugemist ja panin end seansile kirja. Isegi mitte niivõrd sellepärast, et mul miskit väga viga oleks – pigem ikka uudishimust.

Energiaväli kõneleb rohkem kui füüsiline keha
Kõik me teame, et inimesel on peale füüsilise keha ka silmale nähtamatu energeetiline keha ehk energiaväli, mis sisaldab tohutut hulka infot. Meie energiaväljas kajastuvad meie hetkemõtted ja -tunded, aga ka minevik ja pärandid, selles peegelduvad meie harmoonia ja tasakaaluseisund, probleemid ja stressipiirkonnad. Just viimasega L. I. F. E. biofeedback teraapia tegelebki. Nimelt loeb seade infot, mis aitab määrata meie energiaväljas olevad stressipiirkonnad.

Mind võtab vastu naerusuine terapeut Ülle Toomeoja, kes on viimased 12 aastat elanud Ameerikas.
Kui ma miskit hetkel kurdan, siis päikeseenergia puuduse ja väsimuse üle. Kuid mul on juba lennukipilet taskus ja hetkel lasen vaid oma energiavälja lugeda ega kurda terapeudile midagi.
Alustuseks suunatakse mind ruumi, kus asub energiavälja pildistamise seade nimega P.I.P. Särk seljast, kõht paljaks ning mu energiaväljaga pilt ilmub arvutiekraanile – päris ilus ja värviline. Ülle seletab midagi mu kõri, kopsude ja neerude piirkonna kohta. Ekraanilt näen, et need piirkonnad on mu kehal kaetud eredama lillaga kui ülejäänud. Järelikult on seal mingi probleem ja sellega tuleks edasi tegeleda.
Veidi hiljem suunatakse mind mugavalt tugitooli istuma. Mu käte, jalgade ja pea ümber kinnitatakse arvutiga ühendatud kummiribad. Ülle selgitab, millised on minu nõrgad kohad, lubades need tasakaalustada ja blokeeringutest vabastada. Ootan põnevusega, mis minus muutuma hakkab.
Esimene nõrk koht on kõri. Äkki kilpnääre, lasin ju seda ka kunagi kontrollida, kuid alati on ju nii, et kui keha endast märku ei anna, siis ei ole vaja ise seda piirkonda sorkida, arutlen omaette. Teine nõrk koht on kopsud. Kuna mul on köha ja hetkel on Eestis viiruste laine, siis võib seda häda seostada viirustega. Ka olen ma kunagi kopsupõletikku põdenud ja sellestki võib mingi jälg alles olla. Aga et ka neerud on mu nõrk koht, tuleb üllatusena. Vaikse surinaga jookseb energiaimpulsside voog mulle kehasse. Ma ei näe, mida Ülle ekraanil vaatab ja teeb, kuid jutt on usutav ja enesetunne hea. Selgub, et aktiveerimist vajab ka mu soolestik. Saan juhised, milliseid ensüüme peaksin sööma ja millist teed jooma.
Ülle selgitab, et meie probleemid ja haigused kajastuvad meie väljas disharmoonia või blokeeringuna juba ammu enne haigussümptomite ilmnemist. Seega on mu tulevikuhädad, mida ma täna veel ei tea, loodetavasti ette võidetud. Vähemalt ma usun nii.

Tšakrate aktiveerimine

Kõige huvitavam tundub mulle aga tšakrate lugemine ja nõrkadele kohtadele impulsi andmine ehk tasakaalustamine. Selgub, et minu südametšakra on kinni ja meeletu kurbus istub mu sees. Seda tšakrat tasakaalustas Ülle tugevasti. Lisaks loeb tark aparaat välja, et mul on probleeme inimeste usaldamisega. Eks see ole tõsi, sest kui oled ettevõtja ja sul on õlgadel iga päev suur koorem, on ju vaja selles keerulises maailmas toime tulla. Kogu protsess on meeldiv ja rahulik.
Ülle teeb märkmeid paberile, mille ma ka hiljem endaga kaasa saan. Paberile on märgitud minu energiaväljas olevad kohad, millele ta n-ö punkte andis. Lühidalt, see aparaat luges mind peast varvasteni läbi ja niipea kui leidis mõne koha, mis tavapärasest erines, sai seda piirkonda tasakaalustatud ning energeetilistest blokeeringutest vabastatud.

Võiks öelda, et L. I. F. E. seade töötab nagu selgeltnägija, kes ei näe mitte üksnes inimese infovälja, vaid oskab sõnastada ka emotsionaalseid probleeme, negatiivseid uskumusi ja mõttemustreid. Oskab välja lugeda infot sellegi kohta, millises keskkonnas sa elad, kas su välja on mõjutanud mürgised metallid või on su ümber elektromagnetilised seadmed, mis sind nõrgestavad.
Igatahes viskasin ma pärast seda seanssi oma magamistoast välja kõik elektroonsed vidinad ja kohe tuli parem uni. Ma ei tea miks, aga keerasin ümber ka voodi. Lihtsalt tundsin, et pean seda tegema.
Kuna ma ei teadnud varem, mis mu sisemuses toimub, siis ei oska ma seda ka nüüd, nädalaid hiljem, hinnata. Aga usun, et teraapiaprotseduurid aitasid ja eks usk ongi kõige olulisem. Konkreetne muutus on see, et kui ma varem tundsin kõris aeg-ajalt poomistunnet, siis see on küll hetkel kadunud… Ning lõpetuseks – lahkusin poolteist tundi kestnud seansilt teadmisega, et L.I.F.E. seade leidis disharmoonilised kohad mu infoväljas üles ja mu negatiivse stressi piirkonnad viidi jälle tasakaalu.

MIS on L.I.F.E.?

L. I. F. E.- seade tuvastab kehas pinged ja stressikolded elektromagnetilisel tasandil. Seade töötab peenenergeetiliste vibratsioonidega, hõlmates nii iidset Hiina kehameridiaanide süsteemi kui ka uusi teadmisi kvantfüüsikast kehavälja kohta. Kehas ringleb energiavoog, mis ühendab omavahel igat rakku, elundit, mõtet ja tunnet. Organism ja selle protsessid on nagu suur kommunikatsioonisüsteem, kus kõik on omavahel seotud ja vastastikku mõjutatav. L. I. F. E.seade tuvastab blokeeringud selles energiavoos ning saadab kehale vajalikke elektromagnetilisi signaale, et neutraliseerida stressikolded ja taastada tasakaal. Kuigi L. I. F. E. seade on saanud Euroopa Liidu ekspertide ja meedikute tunnustuse, ei asenda biofeedback teraapia arstiabi, sest seadme abil ei panda meditsiinilisi diagnoose ega ravita haigusi.

Ülle Toomeoja on elanud viimased 12 aastat Ameerikas. Esialgu keemiku haridusega naine tegutseb nüüd koolitatud biofeedback (biotagasiside) terapeudina nii Kanadas kui ka Ameerikas ning kasutab oma töös L. I. F. E. seadet. Kanadas on biofeedbacki meetod klientidele iseäranis kättesaadav teraapiavorm, sest kohalik tervisekindlustus hüvitab seansid. Ülle on selle meetodiga saavutanud suurepäraseid tulemusi väga erinevate füüsiliste ja psüühiliste tervisehädade puhul. Tema klientide hulgas on arste, sotsiaaltöötajaid ning äri- ja kontoriinimesi. Tema juurde suunatakse ka vaimse ja füüsilise vägivalla all kannatanud lapsi, kelle puhul psühhoteraapia kasutamine oleks tõenäoliselt liiga traumeeriv.

Registreeru Biofeedback teraapiaseansile vajutades SIIA!