Tervenemiskriis on meie kehas toimuv protsess, mille käigus meie füüsiline keha vabastab temas kuhjunud toksiine ja patogeene (bakterid, seened, parasiidid).
Kõik looduslikud keha toetavad raviviisid, olgu need siis erinevad teraapiad, tervislikud menüümuutused, taimsed toidulisandid, kehapuhastused, vaimsed praktikad või muud, toetavad keha isetervenemisvõimet. Iga meie rakk on võimeline isetervenema kui kõrvaldada tema funktsioneerimist takistavad asjaolud (toksiinid, patogeenid, toitainete tasakaalutus, madal rakuenergia ehk eluenergia). Selleks et rakkude elu oleks mugav, on kehas erinevad rakkude tööd toetavad süsteemid (veresoonkond viib rakkudesse toitaineid ja hapnikku, lümfisüsteem viib toksiinid kehast välja, immuunsüsteem võitleb haigustekitajatega jne.)
Isetervenemise protsessi käigus tekib sageli selline ebameeldiv reaktsioon nagu „tervenemiskriis“, mis võib väljenduda sümptomites nagu
– väsimus;
– suurenenud higistamine;
– peavalu;
– nohu, külmetuslaadsed või gripi sümptomid;
– sagedane urineerimine ja roojamine;
– palavik;
– nahalööve;
– puhitus, gaasid, kõhulahtisus

Pinna peale võivad tulla ka vanad emotsioonid.
Samuti võib tekkida varasemate haiguslike sümptomite taasilmnemine (õigesti välja ravimata põletikud, haigused) jne. Oksendamine on harvem näht, kuid tuleb ette. See on äkilisem toksiinide väljutamise moodus, mida keha kasutab tõenäoliselt juhul, kui ta on raskelt saastunud.
Mitte muretseda, oksendamine möödub iseenesest.
Erinevalt haiguslikust kriisist (haigusest), on tervenemiskriis märk tervise paranemisest ning kestab tavaliselt lühikest aega- tavaliselt mõnest tunnist mõne päevani, kuid kui tegemist on kroonilise haigusega võib tervenemiskriis kesta ka pikemalt. Sel puhul on hea kui on võimalik koostööd teha teadliku arsti või terapeudiga, kes aitab valida tervenemiskriisi üle elamiseks sobilikud vahendid, mis ei suru sümptomeid maha, vaid mis toetavad sümptomite loomulikul lahenemisel meie keha.

Tavaliselt toimub tervenemine
Suunaga seest välja – loomuliku tervenemise käigus hakkavad probleemid järjest väljapoole tulema- lima tuleb kehast välja nohu ja hingamisteede röga kaudu, toksiinid väljuvad kehast läbi naha (võivad tekkida ajutised nahaprobleemid, põletikud), või mööda seedekulglat (kõht võib minna lahti- see on organismi normaalne puhastusmehhanism).
Ülevalt alla – tavaliselt annab tervenemiskriis esmalt märku endast peavaluna, väsimusena, külmetushaiguste või gripi sümptomitena, palavikuna, jne.
Vastupidises järjekorras sümptomite tekkele – loomuliku tervenemise käigus hakkab keha järjest lahendama vanu, poolikult lahendatud probleeme vastupidises järjekorras nende tekkele, kuni jõuab näiteks lapsepõlves täielikult lahendamata jäänud bronhiidini või põiepõletikuni, seljavaludeni jne.
Tervenemiskriisi jälgides ja lahti mõtestades saab palju infot iseenda, enda keha, terviseprobleemide ja emotsionaalsete reaktsioonide kohta. Seetõttu ei ole mõistlik tervenemiskriisi sümptomeid medikamentidega maha suruda, vaid tuleks jätkata keha puhastamisega, järgida tervislikku elustiili ning aidata probleemidel pinnale tõusta neid toetades loodusravi vahenditega (hea kvaliteediga vesi, erinevad looduslikud teed, toormahlad, kompressid, loputused jne.).
Kui aga tervenemise käigus tekkivad sümptomid on liiga tugevad, on mõistlik otsustada:
-Kui tervenemise kiirus on talutav, siis kuidas toetada looduslike vahenditega keha funktsioone nii et keha suudaks paremini sümptomeid lahendada;
-Kui tervenemise kiirus on talumatu, siis võib olla mõistlik alustada tervenemist kaugemalt- muuta aeglaselt menüüd tervislikumaks, hakata tarbima kvaliteetset vett, teha läbi soolepuhastusprogramm jne. Enda keha tervendades on energeetiliselt tähtis mitte „võidelda haigusega“ (võitlus vähiga, võitlus ekseemiga, võitlus autoimmuunhaigusega), vaid „toetada keha tervenemist“ (aastaste jooksul olen käitunud enda kehaga halvasti, seetõttu on ta hetkel kriisis. Tahan enda kehale pakkuda nüüdsest vaid parimat, et ta saaks vajalikud ressursid isetervenemiseks).

Head tervist!

Allikad:
Ulle Toomeoja
Dr.Ohhira koduleht