L.I.F.E. BIOFEEDBACKI TERAAPIA tikkidega ja Tourette’i sündroomiga lapsklientidele, kelledel sündroom:
– põhjustab narrimist ja seetõttu sotsiaalset isoleerumist,
– segab igapäevaelu või kooliskäimist.

L.I.F.E. Biofeedback teraapia tulemused
Biofeedback terapeut Ülle Toomeoja

L.I.F.E. Biofeedbacki teraapia aitab enamusel kustutada sundmõtteid (korduvad mõtted või kujutlused), hirme, foobiaid, negatiivseid uskumusi, mõtte- ja käitumismustreid mille tulemusel tikid ja Tourette’i sündroom (sundliigutused ja –häälitsused) vähenevad oluliselt (silmnähtavalt) juba peale esimest teraapiat. Mõju ilmneb sõltuvalt inimesest kas koheselt või kuni viie päeva jooksul pärast teraapiaseanssi. Keskmine teraapia vajadus: 3-4 korda, sagedusega üks kord kuus. Esmane ja kordusseansid kestvusega 1 tund.

Seansid toimuvad kolmapäeviti kella 13:00 – 18:00
aadressil Endla tn. 4, IV korrus, kab.11

Seanssidele registreerimine Adeli Rahvusvahelises Rehabilitatsioonikeskuses Loe edasi siit

L.I.F.E. BIOFEEDBACKI teraapiast lastele ja hindadest Loe edasi siit

* Kliinilised uuringud (inglise keeles) on näidanud Biofeedback teraapia efektiivsust Tikkide ja Tourette’i sündroomi korral Loe edasi siit

* L.I.F.E. Biofeedback on vaimset tervist ja heaolu toetav teraapia, mis hõlbustab psühhiaatri, psühholoogi ja teiste spetsialistide tööd, luues kliendile paremad eeldused püsitulemuste saavutamiseks.

Terapeut Ülle Toomeoja on
– lõpetanud Quantum Biofeedbacki diplomiga Kanada Rahvusvahelise Holistiliste Uuringute Kolledži;
– registreeritud Kanada Tervishoiuorganisatsioonis Biofeedbacki terapeudina, tegutsenud 15 aastat Biofeedbacki terapeudina Kanadas ja Ameerikas;
– teenindanud üle 10 000 kliendi ja saavutanud oma meetodiga suurepäraseid tulemusi.

Vajadusel võta ühendust Biofeedback terapeudi Üllega telefonil 53977226 või kirjutage e-mailile ulle.toomeoja@gmail.com

*******************************************************************

KLIENTIDE TAGASISIDE

TERAAPIA EDULOOD
Terapeut Ülle Toomeoja

Minu 9 aastane poeg on kannatanud vokaalsete ja füüsiliste tikkide all juba aastaid. Esimesed kehalised tikid ilmnesid tal 4 aastaselt ja 7 aastaselt lõid välja ka vokaalsed tikid. Ta häälitses, võpatas ja hüppas kogu aeg. Ta keerutas ümber enda päripäeva ja vastupäeva, nagu oleks kinni kiilunud. Otsustasin oma poja viia Ülle juurde teraapiasse. Positiivsed muutused toimusid koheselt peale esimest teraapiat. Ma võin kinnitada, et tikke ja häälitsusi tuli ette poole vähem! Teine teraapia andis veelgi paremaid tulemusi. Tänaseks päevaks, kui esimesest teraapiast on möödas kolm kuud, on tikid suures osas taandunud. Minu poeg ei keeruta enam ümber enda ning nii vokaalseid kui füüsilisi tikke esineb harva, ainult pingelistes olukordades. Lähen oma pojaga kindlasti ka kolmandale teraapia seansile. Laura (poja ema), Tallinnast

 

*******************************************************************

 

Mis On Tikid?

Tikid on vastutahtelised liigutused, mida patsient ei suuda kontrollida; võib esineda tung või vajadus liigutust sooritada, millele järgneb kergendustunne. Liigutusi on vahetevahel võimalik lühiajaliselt peatada. Tikid võivad olla:
• Äkilise algusega, kiired
• Korduvad ja stereotüüpsed (iga kord samasugused)
• Sihipärata või rütmita
• Lihtsad või keerulised
Lihtsad tikid tekivad äkki ja kestavad tavaliselt nädalaid või kuid. Kõige sagedamini esinevad motoorsed tikid on silmade pilgutamine, kulmude tõstmine, õlgade kehitamine, pea ja kaela keeramine või tõmblemine.
Sagedamad vokaalsed tikid on köhatamine, köhimine, nuhutamine ja haigutamine. Komplekssete motoorsete tikkide hulka kuuluvad grimassitamine, koputamine, kindla mustriga või ringiratast kõndimine, hüppamine, jala või käega löömine.
Komplekssete vokaalsete tikkide hulka kuuluvad erinevate helide tegemine, silpide, sõnade või fraaside kordamine (ehholaalia), vahel ka tahtmatu ropendamine (koprolaalia).

Mis On Tourette’i Sündroom?

Tourette’i sündroom ehk Gilles de la Tourette’i sündroom on haigus, mis algab tavaliselt neljanda ja kuuenda eluaasta vahel ja on kõige raskem 10-12. eluaastani. Definitsiooni järgi algavad tikid enne 18. eluaastat, seda esineb rohkem meestel kui naistel. Tourette’i sündroomiga patsientidel esineb motoorsete ja vokaalsete tikkide kombinatsioon, mis on lihtsad või komplekssed ja kestavad rohkem kui ühe aasta. Esineda võib ka käitumishäireid, sh ärevust ja sundmõtteid.

Allikas: International Parkinson and Movement Disorder Society

*******************************************************************

 

* L.I.F.E. Biofeedbacki teraapia
– ei asenda arstiabi ega käimasolevat ravi: terapeut annab maksimumi, et saavutada kliendi jaoks parim tulemus, kuid ei saa garanteerida täielikku tervenemist;
– sobib kasutamiseks koos ravimite, tavameditsiini ja loodusravimeetoditega;
– on mõeldud kõigile, alates väikelapsest kuni vanurini.