Võngetega stressist vabaks. Ajakiri “Eesti Naine”, Jaanuar 2016. Artikkel Ülle Toomeojast, Tekst: Krista Kiin

Mida aeg edasi, seda mitmekesisemaks muutuvad tervendamismeetodid. Informatsioon, mis ja kuidas meiega toimub, ning suutlikkus näha ja mõista enam kui paarkümmend aastat tagasi on toonud meid aega, kus klassikalise ja alternatiivse meditsiini piirid hakkavad hägustuma.
Kui uskuda kvantfüüsikuid, on kõigel, mis maailmas eksisteerib, oma kindla sagedusega energiaväli. Nii moodustavad ka meie mõtted ja tunded energia, millega mõjutame oma füüsilist keha. Näiteks kui laps juhtub kasvama lähedaste keskel, kes pidevalt talle sisendavad, et „sa ei saa millegagi hakkama“, asub väike inimtaim pikapeale uskuma, et ta ei olegi edu või armastust väärt. Kui ta tasakaalu tagasi ei saa, tekitavad negatiivsed emotsioonid (meeleheide, kurbus, viha, süütunne, ärevus, kadedus) energiaväljas blokeeringuid. Tugeva energiablokeeringu korral võivad ilmneda ärevushäired, peavalud, depression, jne.
„Ligikaudu 80% haigustest saab alguse negatiivsetest mõttevormidest, mis tulenevad emotsionaalsetest traumadest, vapustustest, mineviku konfliktidest, vaimsetest pingetest ja stressist,“ nendib biotagasiside terapeut Ülle Toomeoja. „Iga šokk jätab raku mällu jälje, kuni see hakkab mõjutama elukvaliteeti ja röövima eluenergiat.“

Mõttemustrite mõju

Bioresonantsteraapia lähtub ideest, et haigused ei ole tingitud üksnes pisikutest, keemilistest mürkidest või füüsilistest traumadest. Olulist osa mängivad negatiivsete emotsioonide energia ning ebaterve suhtumine iseendasse ja ümbritsevasse. Seega tõstab energiavälja mõjutamine eluenergia taset, misjärel toimuvad muutused teadvuses ja füüsilises kehas. „Tugeva eluenergiaga inimese organismis on bakterite, seente ja parasiitide paljunemine takistatud,“ teab Toomeoja.
Bioresonantsteraapia aluseks on seisukoht, et kõigil elusrakkudel looduses on neile omane võnkesagedus, mis negatiivsete mõjutuste korral muutub ning on bioresonantsteraapia seadmega mõõdetav ja positiivselt mõjutatav. Taastades tasakaalutute rakkude õiged võnkesagedused, hakkavad raku tasandil toimuma iseregulatsiooni protsessid ning korrastub organismi biokeemia. Kui keha loomulik eneseregulatsioonivõime on taastunud, algab tervenemine.
Olles hiljuti läbi teinud bioresonantsuuringu oma füüsise tervislikust seisukorrast, ootan nüüd põnevusega, mida avastab test mu negatiivsete uskumuste ja mõtteviiside kohta.

Kuhu koer on maetud…

Ülle Toomeoja töövahenditeks on kaks seadet: inimese energiavälja arvutiekraanil
nähtavaks muutev PIP-seade (Polycontrast Interference Photography) ning LIFE-seade (Living Information Forms Energy), mis võimaldab lugeda inimese emotsionaalset seisundit ja terviseprobleeme tema infoväljast. Ekraanil kuvatud mustrid ja värvid ütlevad energiavälja kohta, et mul on pinges nii üla- kui alaselg, kurk ja südamelihas. Ülle tõlgendab seda kui märki pikaajalisest stressist ja väsimusest ning liiga suurest vastutuskoormast.
Võin vaid nõusolevalt noogutada– millisel üksikvanemal napiks kohustusi ja muresid?
Järgnevalt sätib Ülle mu pea, käte ning jalgade ümber LIFE-seadmega ühendatud andurid. Seade tuvastab emotsionaalsed blokeeringud: pinged, hirmud ja allasurutud tunded. Esmalt nähtub, et mu eluenergia on väga madal, mis väljendub kurnatuses ja tüdimuses. Põnevust, elevust ja särtsu tooksid muutused, kuid paraku ilmneb kohe järgmine tõke – kannapöörete tarvis ei jätku julgust. On tekkinud suletud ring. Rutiin tekitab elutüdimuse, kuid puudub energia sellest välja astuda. Hirme on veelgi, alates kontrolli kaotamisest, lõpetades haiguste ja surma kartusega. LIFE-seade näeb sedagi, et hirmude põhjuseks on eraldatus ja vanematepoolne mitteaktsepteerimine lapsepõlves. Nõustun taas – kõik, mida aparaat on mu energiaväljast esile toonud, vastab tõele.

Tasakaalustavad võnked

Üksteise järel tasakaalustab seade võnkesagedused mu stressikolletes. Ühest ummikseisust ent nii kergesti üle ei saa – mul puudub tingimusteta armastuse ja aktsepteerimise võime; täpsemini andestamine meessoole. Juba üleekspluateeritud sõnapaar „tingimusteta armastus“ tekitab tormilist vastureaktsiooni. „Mis tingimusteta armastus?“ kuulen end protestivat. „Maailmas ei eksisteeri säärast nähtust! Isegi ema armastus oma beebi vastu on tingimuslik – hea titt on see, kes ei röögi ülearu ja laseb emmel ka puhata! Mis siis veel täiskasvanutest rääkida?!“
Ometi tahan oma vihamustreid muuta, sest senine elu on näidanud: minevikus elamine röövib väe tänasest päevast. Ma ei jaksa enam olla jõuetu ja masendunud.
Samal ajal kui LIFE-seade mu energia blokeeringuid vabastab, räägib Ülle: „Biofeedback teraapia kustutab su rakumälust möödanikus aset leidnud negatiivsed kogemused ja emotsionaalsed traumad, aga kui sa lähed samasse keskkonda tagasi, kipuvad harjumuspärased käitumisviisid paratamatult uuesti maad võtma. Et seda ei juhtuks, tuleb õppida oma mõttemustreid muutma. Alusta sellest, et rõõmustad väikeste seikade üle. Märka rõõmu värve, nagu sidrunkollane
ja virsikuroosa! Nuusuta parfüümipoes lõhnu! Naudi iga suutäit võrratust koogilõigust!
Nii tekivad õnnehormoonid. Vanade hädade heietamine ei vii kuhugi; nüüd tuleb edasi liikuda. Kui keegi küsib, kuidas läheb, ei maksa kurta. Räägi vaid positiivsetest sündmustest. Koonda enda ümber ring rõõmsatest inimestest! Ehedad, spontaansed ja lapsemeelsed kaaslased on meie kõigi varandus.“
Me kõik oleme kuulnud tarkusesõnu, et kui iseend ei armasta, ei armasta sind ka keegi teine. „Kvanttasandil oleme me kõik üks,“ lisab Ülle. „Armasta ennast ja aktsepteeri teisi sellistena, nagu nad on; ära anna hinnanguid ning õpi andestama. Siis ei võta ümbritsevad sinult energiat ja nendega lävimine annab jõudu juurde!“
Tunnen, et pärast biofeedback teraapia seanssi on mul parem kontakt oma südamega. Olen saanud kätte niidiotsa, mida peaksin argielus ja suhtumistes muutma, et suurendada eluenergiat ja parandada suhteid lähedastega.
Huvitaval kombel on ka nõnda, et senine emotsionaalne valu on justkui tuimenenud. Kui jõudehetkel tahakski mõnd vana draamat peas kedrata, tekib vastureaktsioon: aitab küll!

Registreeru Biofeedback teraapiaseansile vajutades SIIA!